Svätý Charbel pustovník

Interdrought2020.com Svätý Charbel pustovník Image
Trávit čas knihou Svätý Charbel pustovník! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Svätý Charbel pustovník a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Svätý Charbel Makluf (1828 - 1898) bol kňaz, mních a pustovník Rádu libanonských maronitov. Pochádzal z rodiny skromných roľníkov, vytrvalých v modlitbe a v úcte k Panne Márii. Vo veku dvadsaťtri rokov odišiel z rodnej dediny i od svojej rodiny, aby sa tam už nikdy nevrátil. V noviciáte prešiel prísnou mníšskou formáciou. Po zložení večných sľubov nasledovalo štúdium teológie a v roku 1859 sa stal kňazom. Šestnásť rokov žil v kláštornej komunite v Annayi a potom dvadsaťtri rokov ako pustovník v Pustovni sv. Petra a Pavla v Annayi, kde zomrel na Štedrý večer vo veku sedemdesiatich rokov.Už za jeho života sa diali zázraky a dejú sa aj po jeho smrti do dnes: uzdravenia duševné i fyzické. Jeho neporušené telo je uložené v kláštore Annayi. Hovorí sa o ňom, že sú to Lurdy" východu. Miesto jeho posledného odpočinku je každoročne navštevované nespočetným zástupom pútnikov.

NÁZEV SOUBORU: Svätý Charbel pustovník.pdf

AUTOR: P. Elias al Jamhoury OLM

ISBN: 9788081790997

VELIKOST SOUBORU: 2,36 MB

STÁHNOUT ČÍST

Svätý pustovník z Libanonu. Pocházel z Libanonu. Stal se pokorným a asketickým řeholníkem v Annaya. V r. 1859 přijal v Bkerke kněžské svěcení. Vynikal v tvrdé práci i adoraci a velmi se osvědčil ve službě lidem. ... Charbel Makhlouf je známy ako pustovník z Annaya. Tento maronitský katolík žil v Libanone v rokoch 1828 ...

Svätý Charbel Makluf (1828 - 1898) bol kňaz, mních a pustovník Rádu libanonských maronitov. Pochádzal z rodiny skromných roľníkov, vytrvalých v modlitbe a v úcte k Panne Márii. Vo veku dvadsaťtri rokov odišiel z rodnej dediny i od svojej rodiny, aby sa tam už nikdy nevrátil. V noviciáte prešiel prísnou mníšskou formáciou.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY