Hippolyt Soběslav Pinkas

Interdrought2020.com Hippolyt Soběslav Pinkas Image
Hippolyt Soběslav Pinkas je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Kristýna Brožová. Přečtěte si s námi knihu Hippolyt Soběslav Pinkas na interdrought2020.com
Hippolyt Soběslav Pinkas (1827–1901) byl jedním z prvních „českých Pařížanů“, který prožil část svého uměleckého života ve Francii. Studoval malbu v ateliéru Thomase Coutura ve stejné době jako Édouard Manet, s nímž ho spojoval zájem o realitu a nekonvenčnost. Krajinářské náměty Pinkas hledal ve fontainebleauském lese, kde se dostal do okruhu předních francouzských malířů později nazývaných jako barbizonská škola (Jean-Baptiste Camille Corot, Jean-François Millet). Tato kniha poprvé komplexně pojednává o Pinkasově díle v kontextu francouzského malířství a sleduje umělcovu tvorbu od karikatur z revolučních let 1848–1849 až po zásadní malby vystavované na pařížských Salonech. Zvláštní pozornost věnuje obrazu Pohřební řeč o oběšenci (někdy nazývaným Modlitba za oběšence), který je unikátní nejen svým námětem, ale i příběhem, jenž se začal psát několik let před jeho vznikem a pokračuje do současnosti. Publikace přibližuje také Pinkasovu účast na Salonu odmítnutých v roce 1863, kde se jeho Stařec a smrt ocitl ve společnosti Manetovy Snídaně v trávě (tehdy nazvané Koupání). Hippolyt Soběslav Pinkas patřil k malířům, kteří dokázali sledovat aktuální umělecké tendence (realismus), a přestože je dnes známější jeho vnuk Jiří Voskovec, náleží mu díky malířské tvorbě i posilování česko-francouzských vztahů významné místo v dějinách evropské kultury.

NÁZEV SOUBORU: Hippolyt Soběslav Pinkas.pdf

AUTOR: Kristýna Brožová

ISBN: 9788074671210

VELIKOST SOUBORU: 1,33 MB

STÁHNOUT ČÍST

Hippolyt Soběslav Pinkas. Kdo napsal knihu Hippolyt Soběslav Pinkas? Autorem je Kristýna Brožová. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.

See: Pinkas, Hippolyt Soběslav, 1827-1901 See: Pinkas, Hippolyt Karel Maria František Pinkas, 1827-1901 Show all

SOUVISEJÍCÍ KNIHY