Tragédia politika, kňaza a človeka

Interdrought2020.com Tragédia politika, kňaza a človeka Image
Trávit čas knihou Tragédia politika, kňaza a človeka! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Tragédia politika, kňaza a človeka a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kňaz, ktorý neposlúchal Vatikán, politik, ktorý bojoval s radikálmi vo vlastnej strane, človek, ktorý sa stal protirečivým symbolom celej éry. Prezident vojnovej Slovenskej republiky Jozef Tiso dodnes rozdeľuje spoločnosť aj historikov. Ivan Kamenec sa vo svojej monografii, ktorá vychádza v druhom, rozšírenom vydaní, zameral predovšetkým na kľúčové vojnové roky, keď vyvrcholilo pnutie v ľudovej strane aj v živote Jozefa Tisu, ktorý bol vždy viac politikom než kňazom.Radikálne krídlo využívalo a neraz i zneužívalo jeho pasivitu a „politiku menšieho zla“ na presadzovanie vlastných plánov, koncepcií i osobných ambícií. Prezidentovi však prenechávali plnú politickú zodpovednosť aj za svoje vlastné činy. Vedome či nevedome z neho začali vytvárať budúceho martýra.Otázkou podľa autora ostáva, či si introvertný Tiso uvedomoval svoj postup na piedestál nedotknuteľnej autority, no tým aj absolútnej zodpovednosti, a vlastne politickej i ľudskej osamotenosti. Na konci svojho prezidentského obdobia nemal už vo vládnom tábore ani vážneho súpera, ani rovnocenného partnera. Bol vlastne jedinou integrujúcou osobnosťou zanikajúceho štátu. Zostal sám s obrovským bremenom politickej a morálnej zodpovednosti.

NÁZEV SOUBORU: Tragédia politika, kňaza a človeka.pdf

AUTOR: Ivan Kamenec

ISBN: 9788089594610

VELIKOST SOUBORU: 10,14 MB

STÁHNOUT ČÍST

Tragédia politika, kňaza a človeka Ivan Kamenec Dr. Jozef Tiso, 1887 - 1947„Mladoľudáci" využívali a neraz i zneužívali jeho pasivitu, jeho „politiku menšieho zla" na presadzovanie vlastných plánov, koncepcií i osobných ambícií.

Home » Recenzie kníh » Tragédia politika, kňaza a človeka. Tragédia politika, kňaza a človeka. Napísal MagistraHistoria. dňa 9 jún, 2014.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY