Umělecké památky Prahy A-L

Interdrought2020.com Umělecké památky Prahy A-L Image
Trávit čas knihou Umělecké památky Prahy A-L! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Umělecké památky Prahy A-L a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Po čtyřech svazcích věnovaných historickým pražským městům (Starému Městu, Novému Městu, Malé Straně a Pražskému hradu a Hradčanům) následuje první ze dvou dílů pojednávajích o později připojených městech, obcích a osadách. Kromě velkého množství novodobých architektonických památek se i v těchto pražských čtvrtích nachází řada zajímavých staveb ze starších období (středověké kostely, areály klášterů, zámky, tvrze, usedlosti atd.).I v tomto díle je zachována původní struktura jednotlivých hesel: přesná lokalizace a informace o typu objektu, text shrnující jeho historii, dále výklad o stavební historii a detailní popis stavby a konečně odkazy na prameny a literaturu, případně na historickou ikonografii. Text i zde doplňují stavební plány či půdorysy a historické fotografie. U každého katastrálního území (včetně zaniklých) předchází jednotlivým heslům úvodní výklad pojednávající o jeho historickém vývoji.Stejně jako v předešlých svazcích má čtenář k dispozici několik rejstříků, které umožňují vyhledání staveb i podle jejich orientačního čísla a podle zaniklých názvů ulic.

NÁZEV SOUBORU: Umělecké památky Prahy A-L.pdf

AUTOR: Pavel Vlček

ISBN: 9788020021076

VELIKOST SOUBORU: 10,74 MB

STÁHNOUT ČÍST

Umělecké památky Prahy Velká Praha A - L VLČEK PAVEL. Není skladem. Cena s DPH 716 K ...

Kupte knihu Umělecké památky Moravy a Slezska (Bohumil Samek) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY