Sturmgeschütz

Interdrought2020.com Sturmgeschütz Image
Trávit čas knihou Sturmgeschütz! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Sturmgeschütz a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
V roce 1940 získaly jednotky, jimž velel generál Erich von Manstein, zastánce myšlenky obrněných prvků u pěchoty, 30 strojů Sturmgeschütz a tak se zrodila nová vojenská síla – Sturmartillerie. Útočné dělo Sturmgeschütz bylo původně plánováno jako podpůrná zbraň pěchoty, která měla likvidovat kulometná hnízda a v omezené míře plnit úlohu protitankové zbraně. Poté, co se vozidlo StuG osvědčilo u Sturmartillerie, začalo se nasazovat u různých dalších typů jednotek, jako Waffen-SS, Panzerjäger a polní jednotky Luftwaffe, i u pěších divizí.Na východní frontě byl Sturmgeschütz schopen porazit i vynikající střední tanky T-34 a těžké tanky KV. Jak má Anderson ve zvyku, jeho text oživují četné citace z bojových hlášení, hodnocení, tabulky a statistiky. Veškerý uveřejněný materiál je založen na válečné dokumentaci, z níž velká část je uložena hlavně v archivech NARA a Bundesarchiv/Militärarchiv.Nesmírně cenné jsou pak pro čtenáře samozřejmě dobové fotografie.

NÁZEV SOUBORU: Sturmgeschütz.pdf

AUTOR: Thomas Anderson

ISBN: 9788027107803

VELIKOST SOUBORU: 10,12 MB

STÁHNOUT ČÍST

Sturmgeschütz (or StuG) meaning "assault gun" was a series of armored vehicles used by both the German Wehrmacht and the Waffen-SS armored formations during the Second World War that primarily consisted of the StuG III and StuG IV.The more common of the two, the StuG III, was built on the chassis of the proven Panzer III.The StuG III was initially designated "StuG" but with the creation of ...

Sturmgeschütz IV. Sturmgeschütz IV. Německé útočné dělo Sturmgeschütz IV bylo postaveno na podvozku tanku Panzer IV.Spolu s útočným dělem StuG III. byl určen pro podporu pěchoty a v pozdějších letech války, kdy již nemělo Německo dostatek tankových sil, byl stále více nasazován jako stíhač tanků.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY