Nezvestní z Everestu

Interdrought2020.com Nezvestní z Everestu Image
Trávit čas knihou Nezvestní z Everestu! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Nezvestní z Everestu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Nový knižný titul o najväčšom slovenskom horolezeckom výkone v Himalájach, ale aj o veľkej tragédii.Keď v roku 1975 veľká britská expedícia vyliezla v ťažkej juhozápadnej stene Mount Everestu (8848 m) novú cestu expedičným štýlom s použitím kyslíkových fliaš, množstva materiálu a s pomocou Šerpov, jej vedúci Chris Bonington vyhlásil: „Vyliezť túto cestu alpským štýlom je nereálne!“ A výzva bola na svete. Písal sa 17. október 1988. Štvorica špičkových slovenských horolezcov Dušan Becík, Peter Božík, Jaroslav Jaško a Jozef Just preliezla juhozápadnú stenu Mount Everestu až na Južný vrchol alpským štýlom. Just potom vystúpil sám aj na hlavný. Svetový výkon z kategórie prelomových! Na zostupe však všetci štyria zostali nezvestní... Autor Milan Vranka s odstupom vyše dvadsať rokov od tragédie sa zahĺbil do starých novinových článkov, listov z expedície, expedičných denníkov, postrehov či prepisov vysielačkových rozhovorov a prerozprával celý tento dramatický príbeh. Príbeh o jednom obrovskomhimalájskom sne a ešte väčšej tragédii. Kde sú ich hroby, sa už asi nikdy nedozvieme. To však neznamená, že ľudia na nich zabudli. Kniha Nezvestní z Everestu je jednou zo spomienok na nich. Zachytáva ich na tej poslednej akcii takých, akí boli. Autor na záver predstavuje každého zo štvorice nezvestných horolezcov aj očami ich najbližších rodinných príslušníkov, ale aj priateľov a spolulezcov. Kniha s rozsahom 160 strán je ilustrovaná autentickými farebnými fotografiami z ich poslednej expedície, ale i ďalšími z archívu rodín či spolulezcov.

NÁZEV SOUBORU: Nezvestní z Everestu.pdf

AUTOR: Milan Vranka

ISBN: 978809676729788

VELIKOST SOUBORU: 6,51 MB

STÁHNOUT ČÍST

Nezvestní z Everestu Rozmer 140×205 mm ISBN 9788074629754 Naše katalógové číslo 239078. Počet strán 192 Hmotnosť ...

Kniha Nezvestní z Everestu je jednou zo spomienok na nich. Zachytáva ich na tej poslednej akcii takých, akí boli. Autor na záver predstavuje každého zo štvorice nezvestných horolezcov aj očami ich najbližších rodinných príslušníkov, ale aj priateľov a spolulezcov.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY