Nezvestní z Everestu

Interdrought2020.com Nezvestní z Everestu Image
Hledáte knihu Nezvestní z Everestu? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Milan Vranka? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Nový knižný titul o najväčšom slovenskom horolezeckom výkone v Himalájach, ale aj o veľkej tragédii.Keď v roku 1975 veľká britská expedícia vyliezla v ťažkej juhozápadnej stene Mount Everestu (8848 m) novú cestu expedičným štýlom s použitím kyslíkových fliaš, množstva materiálu a s pomocou Šerpov, jej vedúci Chris Bonington vyhlásil: „Vyliezť túto cestu alpským štýlom je nereálne!“ A výzva bola na svete. Písal sa 17. október 1988. Štvorica špičkových slovenských horolezcov Dušan Becík, Peter Božík, Jaroslav Jaško a Jozef Just preliezla juhozápadnú stenu Mount Everestu až na Južný vrchol alpským štýlom. Just potom vystúpil sám aj na hlavný. Svetový výkon z kategórie prelomových! Na zostupe však všetci štyria zostali nezvestní... Autor Milan Vranka s odstupom vyše dvadsať rokov od tragédie sa zahĺbil do starých novinových článkov, listov z expedície, expedičných denníkov, postrehov či prepisov vysielačkových rozhovorov a prerozprával celý tento dramatický príbeh. Príbeh o jednom obrovskomhimalájskom sne a ešte väčšej tragédii. Kde sú ich hroby, sa už asi nikdy nedozvieme. To však neznamená, že ľudia na nich zabudli. Kniha Nezvestní z Everestu je jednou zo spomienok na nich. Zachytáva ich na tej poslednej akcii takých, akí boli. Autor na záver predstavuje každého zo štvorice nezvestných horolezcov aj očami ich najbližších rodinných príslušníkov, ale aj priateľov a spolulezcov. Kniha s rozsahom 160 strán je ilustrovaná autentickými farebnými fotografiami z ich poslednej expedície, ale i ďalšími z archívu rodín či spolulezcov.

NÁZEV SOUBORU: Nezvestní z Everestu.pdf

AUTOR: Milan Vranka

ISBN: 978809676729788

VELIKOST SOUBORU: 8,55 MB

STÁHNOUT ČÍST

Jak to dopadne čtenář ví od začátku. Kniha rekonstruuje úspěšný a obdivuhodný výstup a zároveň tragický sestup z Everestu. V závěru knihy jsou zajímavé medailonky, jak horolezce viděli jejich nejbližší. Doporučuji.

Autentický příběh čtyř slovenských horolezců, kteří v roce 1988 tragicky zahynuli při sestupu z Mount Everestu. Z dostupných dokumentů sestavený tragický osud horolezců Bacíka, Božíka, Jaška a Justa, kteří poprvé v historii vystoupili na Mount Everest tzv. "alpským stylem", z cesty se však už nevrátili a hora je navždy pohřbila neznámo kde.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY