Minimálně invazivní operace v gynekologii

Interdrought2020.com Minimálně invazivní operace v gynekologii Image
Minimálně invazivní operace v gynekologii je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor David Kužel. Přečtěte si s námi knihu Minimálně invazivní operace v gynekologii na interdrought2020.com
Kniha špičkových odborníků v gynekologické endoskopii přináší ucelený přehled teoretických a praktických poznatků zaměřených na minimálně invazivní operace v oboru gynekologie. Zavedení minimálně invazivních operačních technik v operačních oborech přineslo revoluční změnu v přístupu k operačnímu poli a tkáňovým strukturám. V porovnání s klasickou otevřenou operační technikou bylo prokázáno, že endoskopické operace následkem hormonálních, metabolických a imunitních změn příznivě ovlivnily délku a průběh rekonvalescence. Základní pilíře minimálně invazivní chirurgie v gynekologii představují laparoskopie a hysteroskopie. Uvedení zmíněných endoskopických operací do klinické praxe umožnilo zdokonalit diagnostiku a léčbu řady benigních i maligních chorob ženského reprodukčního systému. Publikace přináší čtenáři ucelený přehled literárních, teoretických a praktických poznatků zaměřených na minimálně invazivní operace v oboru gynekologie. Poskytuje rovněž informace z hraničních oborů jako jsou anesteziologie, intenzivní péče, imunologie a klinická biochemie.

NÁZEV SOUBORU: Minimálně invazivní operace v gynekologii.pdf

AUTOR: David Kužel

ISBN: 8024708345

VELIKOST SOUBORU: 6,93 MB

STÁHNOUT ČÍST

V období 2005-2012 byla operace MIRPE provedena u 31 dívek a 173 chlapců, průměrný věk v době operace byl 16,6 roků (rozsah 13-28 r.). Průměrný Hallerův index byl 4,7 (rozmezí 2,7-20,5). Průměrná doba hospitalizace byla 7 dní.

V porovnání s klasickou otevřenou operační technikou bylo prokázáno, že endoskopické operace následkem hormonálních, metabolických a imunitních změn příznivě ovlivnily délku a průběh rekonvalescence. Základní pilíře minimálně invazivní chirurgie v gynekologii představují laparoskopie a hysteroskopie.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY