Peter Župník

Interdrought2020.com Peter Župník Image
Peter Župník je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Václav Macek. Přečtěte si s námi knihu Peter Župník na interdrought2020.com
Pre fotografickú knihu Petra Župníka nie je nič bližšie než svet lístia, trávy, kameňov, ciest... je to priestor, ktorý má rád, ktorý mu je blízky a ktorý svojimi snímkami oslavuje. Tento svet je ale súčasne svetom problému. Autor je nemysliteľný bez surrealizmu, často siaha k snímkam pokojnej krajiny, ktorá má v sebe istú veľkosť a môže fascinovať. Dbá o kompozíciu, zvažuje, či zvoliť veľké alebo menšie formáty. Vo svojich ťažiskových dielach rozvinul plamienkový štýl – akúsi svojskú obdobu plamienkovej (flamboyantnej) gotiky. Uvádza veci nehybné do pohybu a veci pohybujúce sa, nadobúdajú druhotné až raketové zrýchlenie.

NÁZEV SOUBORU: Peter Župník.pdf

AUTOR: Václav Macek

ISBN: 8021705590

VELIKOST SOUBORU: 8,79 MB

STÁHNOUT ČÍST

Snímky noční Prahy, tak jak je před více než 30 lety zachytil jako student pražské FAMU Slovák Peter Župník, vystavuje ode dneška Nikon Photo Gallery v Praze na Újezdě. Župník patří k silné generaci slovenské nové vlny fotografů a filmařů, kteří v 80. letech studovali na FAMU. Výstava Paměti noci - Praha 1983 potrvá do 20. srpna.

Peter Župník. Místo narození: Levoča, Slovensko . Výstavy v G4 a další výstavy: Česko-barorské dny. Výstavy v G4 a další výstavy: Fotografie - Peter Župník. Výstavy v G4 a další výstavy: Fotografie - Peter Župník. Výstavy v G4 a další výstavy: Vize.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY