Anton Srholec

Interdrought2020.com Anton Srholec Image
Anton Srholec je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Alena Čermáková. Přečtěte si s námi knihu Anton Srholec na interdrought2020.com
Silný životný príbeh Antona Srholca (12.6.1929 - 7.1.2016), rímskokatolíckeho kňaza, saleziána, spisovateľa, charitatívneho pracovníka, politického väzňa a buriča, ale predovšetkým láskavého človeka, ktorý nikdy neopustil svoje zásady a vždy bojoval za lepší svet, zachytila v celovečernom dokumentárnom filme režisérka Alena Čermáková. Rozhovory s Antonom Srholcom spočiatku viedla u seba doma pri raňajkách. Neskôr vznikla potreba zaznamenať ich a začal sa rodiť podklad pre knihu, v ktorej sa autorka snažila zachovať autenticitu Srholcových slov, aby priblížila ľuďom jeho zmýšľanie o svete i o Bohu čo najpravdivejšie, najvernejšie. Rozhovory a úvahy predstavujú čitateľom tohto výnimočného muža. Umožňujú im nahliadnuť do spôsobu jeho premýšľania a činov, odhalia jeho húževnatosť, túžbu pomáhať a milovať ľudí až na smrť. Autorka neprináša len Srholcov portrét, ale predovšetkým vyjadruje úctu mužovi, ktorý nám ukazoval smer na ceste životom.Knihu dopĺňajú fotografie zo súkromného archívu Antona Srholca a jeho najbližších, ale aj dokumenty z leopoldovskej väznice a umelecké fotografie Maňa Štraucha.

NÁZEV SOUBORU: Anton Srholec.pdf

AUTOR: Alena Čermáková

ISBN: 9788055148151

VELIKOST SOUBORU: 10,47 MB

STÁHNOUT ČÍST

Slovenský kněz Anton Srholec (12. 6. 1929 - 7. 1. 2016) byl spisovatel a charitativní pracovník, strávil deset let v komunistickém vězení.

— Anton Srholec 2015 (sk) Človek má myslieť už od rána, kde bude večer spať. A ja som si celý život tak nejak pripravoval. Človek musí dať životu zmysel, aby ho napĺňal každý deň, tvorbou, zmyslom, zápasom o spravodlivejší svet. Source: [Srholec opustil nemocnicu.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY