Vojtěch Jasný

Interdrought2020.com Vojtěch Jasný Image
Trávit čas knihou Vojtěch Jasný! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Vojtěch Jasný a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Vojtěch Jasný (nar. 1925 v moravské Kelči) — filmový (a divadelní) režisér, scenárista, kameraman a fotograf, proslul v šedesátých letech jako autor klasického díla Všichni dobří rodáci (1968) a jako jeden z legendárních filmařů, jenž formoval moderní tvář české kinematografie. Po sovětské okupaci v roce 1968 odešel do exilu a stal se filmovým kočovníkem západní Evropou a Severní Amerikou. Jeho filmografie čítá přes padesát titulů, z nichž větší část vznikla v zahraničí. Své projekty realizoval kromě Československa v Číně, Rakousku, Německu, Izraeli, Francii, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Finsku, Kanadě a v USA. Kniha je koncipována jako souhrnná zpráva o Jasného dobrodružném životě a košatém díle, vychází z původního archivního výzkumu a pracuje s metodologicky netradičním konceptem vzájemného působení odborné studie a osobního svědectví. Kniha se skládá ze dvou hlavních oddílů. První oddíl tvoří historická studie pojednávající v příslušných souvislostech o Jasného díle, a to v období českém (do roku 1970), evropském (1970—1983) i severoamerickém (od roku 1984 žije Jasný v New Yorku). Druhý oddíl tvoří kritická edice Jasného rukopisných pamětí a dalších jedinečných, dosud neznámých pramenů z jeho osobního archivu. Součástí knihy je obsáhlá fotografická dokumentace a filmografická i bibliografická příloha. Kniha je zamýšlena jako příspěvek k originálnímu poznání Vojtěcha Jasného jako tvůrce i člověka, ale také k poznání českých kinematografických, kulturních a společenských dějin včetně dějin exilu a mezinárodního filmového a televizního průmyslu.

NÁZEV SOUBORU: Vojtěch Jasný.pdf

AUTOR: Jiří Voráč

ISBN: 9788072949724

VELIKOST SOUBORU: 9,77 MB

STÁHNOUT ČÍST

Vojtěch Jasný (30. listopadu 1925 Kelč - 15. listopadu 2019 Přerov) byl česko-americký scenárista, filmový režisér, fotograf a vysokoškolský pedagog. Jednalo se o jednu z významných postav české kinematografie 60. let 20. století řazeného k představitelům tzv. nové vlny v československém filmu.Svou celoživotní tvorbou si získal mezinárodní věhlas.

Věku 93 let zemřel režisér, scenárista i odbojář Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všichni dobří rodáci. ČTK to z pověření rodiny sdělil Vítězslav Tichý. Potvrdil to také mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťské divadlo to také uvedlo na svém facebooku. Jasný v minulých letech navštívil Letní filmovou školu v Uherském Hradišti i ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY