Egyptské symboly

Interdrought2020.com Egyptské symboly Image
Egyptské symboly je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Heike Owusu. Přečtěte si s námi knihu Egyptské symboly na interdrought2020.com
Sfingy, pyramidy, faraóni – symbolika starého Egypta se stala součástí našeho každodenního života a neztratila přitom nic ze své fascinace. V této knize najdete přes dvě stě symbolů z nejrůznějších okruhů vyspělé egyptské kultury. Rituální úkony, astrologie, propracované nauky – to vše patřilo k obrazu světa starého Egypta a silně ovlivňovalo každodenní život jeho obyvatelstva. Propracovaný kult mrtvých v říši faraonů je přitom objasněn stejně důkladně jako uspořádání rostlin a zvířat v Horním i Dolním Egyptě.V přehledně vyložených symbolech této kultury máte možnost nahlédnout do tajů starého vědění a seznámit se s významy hieroglyfů, božstev, uměleckých předmětů a fresek od dob raných dynastií až k období Nové říše.

NÁZEV SOUBORU: Egyptské symboly.pdf

AUTOR: Heike Owusu

ISBN: 8073360365

VELIKOST SOUBORU: 10,87 MB

STÁHNOUT ČÍST

Mystické symboly vyspělého EGYPTA se dochovaly po tisíciletí v nalezených hrobkách faraónů a četných vykopávkách. Ztělesňují kult uctívaných Bohů a tajemných symbolů, přinášejích ochranu, dlouhý život, prosperitu, zdraví či lásku, díky čemuž přetrvaly dodnes.. Tyto mystické EGYPTSKÉ AMULETY jsou vyrobeny ze speciální slitiny kovů - tzv.

V kapitole 156, egyptské „Knihy mrtvých", z níž pochází nový královský pohřební text, se požaduje, aby byl na hřbet mumie položen tyetový amulet vyrobený z červeného jaspisu, přičemž se uvádí, že „síla Isis bude ochranou těla" a že amulet „odstraní každého, kdo by proti tělu spáchal zločin."

SOUVISEJÍCÍ KNIHY