Limity Medicíny

Interdrought2020.com Limity Medicíny Image
Limity Medicíny je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Ivan Illich. Přečtěte si s námi knihu Limity Medicíny na interdrought2020.com
Medicínský establishment se stal významným nebezpečím pro zdraví.Těmito slovy zahajuje Ivan Illich odvážný a promyšlený útok na mytickou prestiž současné medicíny, jejíž zvyklosti a rituály provozované medicínskými profesionály podrobuje kritickému zkoumání. Neúnavně a s bohatou dokumentací převzatou z uznávaných medicínských zdrojů dokazuje neschopnost medicíny ovlivnit průměrnou délku lidského života, zbytečnost mnoha postupů při léčení nemocí, rozsah škod na zdraví způsobených medicínskými zákroky a neúčinnost mnoha kontraproduktivních medicínsko-politických opatření.Illichova hluboce šokující analýza klinické a sociální reality týkající se chorob vytvořených lékaři zkoumá kulturu zdraví, nemoci a utrpení a obsahuje také historický exkurz do konceptů a obrazů smrti. Jedině uznáním základních a podstatných součástí a prvků osobního zdraví a trváním na nich, prohlašuje Illich, může člověk obnovit integritu svého organismu a svého žití. "Lidé nepotřebují byrokratické zásahy k tomu, aby se milovali, rodili, sdíleli lidské podmínky a umírali. Živoucí lidské vědomí křehkosti, jedinečnosti a vztahovosti činí ze zkušenosti bolesti, nemoci a smrti integrální část života každého člověka. Schopnost nakládat autonomně s touto triádou je základní vlastností jeho zdraví."

NÁZEV SOUBORU: Limity Medicíny.pdf

AUTOR: Ivan Illich

ISBN: 9788087171264

VELIKOST SOUBORU: 6,59 MB

STÁHNOUT ČÍST

Limity medicíny. Kdo napsal knihu Limity medicíny? Autorem je Ivan Illich. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.

Dvě limity: Limita medicíny • Medicína během několika desetiletí prodělala větší rozvoj něž během celé historie • Medicína zůstává limitovanou Limita života • Lidský život, jakkoli je možné ho prodlužovat pomocí technologií, je limitovaný v čase (smrt jako limita života)

SOUVISEJÍCÍ KNIHY