Prekladový anglicko-slovenský frazeologický slovník

Interdrought2020.com Prekladový anglicko-slovenský frazeologický slovník Image
Prekladový anglicko-slovenský frazeologický slovník je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Pavol Kvetko. Přečtěte si s námi knihu Prekladový anglicko-slovenský frazeologický slovník na interdrought2020.com
Prvý Anglicko-slovenský frazeologický slovník vyšiel pred tridsiatimi rokmi (Kvetko, 1984). Keďže anglická slovná zásoba a frazeológia ako jej súčasť sa mení a v posledných rokoch sa začalo používať veľa nových, najmä amerických frazém, bolo potrebné spracovať nový slovník. Nový Anglicko-slovenský frazeologický slovník Pavla Kvetka sa zameriava najmä na frazeológiu, s ktorou sa stretneme v každodennej praxi, v časopisoch, rozhlase, televízii i v modernej literatúre. Zachytáva aj niektoré nespisovné (slangové i vulgárne) i zriedkavejšie staršie výrazy, pokiaľ sa tieto používajú v modernej (najnovšej, ale i staršej) anglickej a americkej literatúre a tlači.Slovník obsahuje cca 8 000 anglických výrazov (približne 16 000 slovenských ekvivalentov a asi 13 000 príkladov – citátov, väčšinou z beletrie a tlače), čím sa vyrovná z hľadiska rozsahu a obsahu výkladovým slovníkom vydaným poprednými anglickými a americkými vydavateľstvami. Určený je predovšetkým študentom a učiteľom anglického jazyka ako praktická pomôcka pri práci s textom, resp. pri rozširovaní slovnej zásoby. Poslúži aj širšej verejnosti, prekladateľom, publicistom a všetkým, ktorí prichádzajú do styku s angličtinou.

NÁZEV SOUBORU: Prekladový anglicko-slovenský frazeologický slovník.pdf

AUTOR: Pavol Kvetko

ISBN: 9788022413855

VELIKOST SOUBORU: 6,41 MB

STÁHNOUT ČÍST

Prekladový anglicko-slovenský frazeologický slovník Autor: Pavol Kvetko Prvý Anglicko-slovenský frazeologický slovník vyšiel pred tridsiatimi rokmi (Kvetko, 1984).

Kupte knihu Anglicko-slovenský frazeologický slovník - prekladový (Pavol Kvetko) za 556 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY