Deväť životov

Interdrought2020.com Deväť životov Image
Trávit čas knihou Deväť životov! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Deväť životov a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kniha Deväť životov prináša rozhovory s významnými slovenskými prekladateľkami a prekladateľmi a jedným českým prekladateľom staršej generácie. Cieľom bolo pomocou obsahovo podobne štruktúrovaných rozhovoroch získať relatívne ucelený obraz o ich súkromnej a profesionálnej biografii a názoroch na rozličné stránky prekladania umeleckej literatúry, ako aj ich postoj k rozličným otázkam literárneho a verejného života, najmä v období totalitného režimu pred rokom 1989. Základnými kritériami pri výbere respondentov boli nespochybniteľné výkony v oblasti umeleckého prekladu v sledovanom období, ochota hovoriť o sebe a svojej práci a vek nad sedemdesiat rokov

NÁZEV SOUBORU: Deväť životov.pdf

AUTOR: Gabriela Magová

ISBN: 9788081019180

VELIKOST SOUBORU: 8,43 MB

STÁHNOUT ČÍST

Dalrympleova kniha Deväť životov je hlbokým exkurzom do najrôznejších foriem náboženských praktík, ktoré sa v Indii vyvinuli v priebehu vekov. Na deviatich reportážnych portrétoch demonštruje nielen indickú náboženskú pestrosť, ale aj príbehy mimoriadnych ľudí, ktorých osud zavial na cesty viery.

Válečný veterán a hrdina několika válek Dean Cage (W. Snipes) trpící depresemi z jeho poslední mise v Bosně, kde zemřel jeho velký přítel Scott (Christian Solimeno), bratr jeho přítelkyně svérázné policistky Amy (Jacqueline Obrados), se náhodně dostane do problému, když čeká na Amy v jejich oblíbené restauraci, kde ji chce požádat o ruku.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY