O hudbe v Cirkvi

Interdrought2020.com O hudbe v Cirkvi Image
O hudbe v Cirkvi je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor I. Valenta. Přečtěte si s námi knihu O hudbe v Cirkvi na interdrought2020.com
Kniha má poslúžiť ako základná informácia v cirkevno-hudobnej problematike. Autor sa v nej snaží o vystihnutie špecifických postojov a o vyplnenie dosiaľ bielych miest v tejto disciplíne. Táto ešte v nedávnej minulosti nemala dostatočný spoločenský priestor na svoje uplatnenie Podáva aj informáciu o vývoji cirkevnej hudby a o hudobnej praxi cirkvi predovšetkým pre začínajúcich cirkevných hudobníkov, sprevádzajúcich spev, kantorov, zbormajstrov, ale i pre učiteľov, katechétov, ako i pre ostatných učiteľov, pre Boží ľud.

NÁZEV SOUBORU: O hudbe v Cirkvi.pdf

AUTOR: I. Valenta

ISBN: ",

VELIKOST SOUBORU: 1,72 MB

STÁHNOUT ČÍST

V Londýně o hudbě, prostředí a podstatě bohoslužby Hudebním působením, kulturní podmíněností, historickými, psychologickými, teologickými souvislostmi a současným vývojem bohoslužebných setkání se zabývala čtyřdenní evropská konference „Podstata bohoslužby" v Londýně pořádaná církví adventistů.

Pápež tu hovorí o organe ako o vlastnom nástroji Cirkvi, kritizuje však prílišné, nadmerné a nevhodné koncertantné použitie množstva nástrojov a výstrednosti v najnovšej hudbe, čo neprispieva k posvätnosti sakrálneho miesta a nehodí sa k liturgii.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY