Hry

Interdrought2020.com Hry Image
Hledáte knihu Hry? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Jon Fosse? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Jon Fosse je najhranejším nórskym dramatikom po Henrikovi Ibsenovi a v súčasnosti najhranejším európskym dramatikom. Je úspešným autorom románov, zbierok básní či esejí, už dlhšie sa však venuje iba písaniu pre divadlo.V jeho hrách skoršieho obdobia sa dramatický konflikt spravidla odohráva v rodine, neskoršie texty, situované do nešpecifikovaného priestoru, ktorý je alegorickou zónou medzi životom a smrťou, tematizujú archetypálnu problematiku ťaživej ľudskej existencie a smrteľnosti.Bezčasovosť a náznakovosť v budovaní postáv či deja, fragmentarizácia, odkazy na absurdnú drámu, opakovanie a varírovanie, minimalistické dialógy bez interpunkcie pripomínajúce voľný verš tvoria nenapodobniteľnú, mrazivú a zároveň magickú „polárnu žiaru“ hier Jona Fosseho. „Nový Ibsen“ či „Becket 21. storočia“ je autorom vyše 40 dramatických textov, preložených do vyše štyridsiatich jazykov.Zbierka obsahuje divadelné hry NIEKTO PRÍDE (Nokon kjem til a komme), DIEŤA (Barnet), NOC SPIEVA SVOJE PIESNE (Natta syng sine songar), VARIÁCIE NA SMRŤ, (Dodsvariasjonar), SLOBODA (Fridom), ŽIŤ V UTAJENÍ (Leve hemmeleg), MORE (Hav) v preklade Anny Fosse, ktorá je zároveň autorkou odbornej štúdiu Aby scénou mohol prejsť anjel a rozhovoru s dramatikom Dramatikom som sa stal náhodou.

NÁZEV SOUBORU: Hry.pdf

AUTOR: Jon Fosse

ISBN: 9788081900143

VELIKOST SOUBORU: 6,19 MB

STÁHNOUT ČÍST

Herna.biz - Hry online. Herní portál se spousta kategorií her obsahujících vynikající online hry, které čekají jenom na vás.

Ovládání hry: pohyb - W a S, míření a střelba - myš, běh - Shift, skok - mezerník, interakce - E, pauza - Esc PUBG Infinity Battlefield Ops je skvěle zpracovaná 3D střílečka, ve které je pro vás přichystáno celkem deset různě náročných misí.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY