Byla jsem madam Mao

Interdrought2020.com Byla jsem madam Mao Image
Hledáte knihu Byla jsem madam Mao? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2004 a autorem je Anchee Min? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Žádná žena v dějinách moderní Číny nezažila takový vzestup a tak prudký pád jako Ťiang Čching, manželka předsedy Maa, která za Kulturní revoluce způsobila smrt mnoha lidí, dostala se až na vrchol moci, ale závěr svého života strávila ve vězení. Anchee Minová se však ve svém životopisném románu snaží dát "démonu s bílými kostmi", což byla přezdívka, kterou si madam Mao vysloužila během své hrůzovlády, lidskou tvář. S psychologickou pronikavostí vykresluje portrét složité osobnosti poháněné vášní a ctižádostí. S citem pro detail líčí neradostné dětství krásné, tvrdohlavé dívky, snahu prosadit se u divadla a u filmu, její bouřlivá manželství a milostné aféry, rozvody a rozchody i osudové setkání s předsedou čínské komunistické strany. Tehdy nepříliš úspěšná šanghajská herečka věřila, že získala svou životní roli, kterou bude hrát na jevišti dějin. Mao Ce-tungovo okouzlení však netrvalo dlouho - z hvězdy se stala odstrkovaná žena v domácnosti, pokořovaná manželem, který v soukromém životě napodoboval zvyky dávných čínských císařů a brzy ztratil zájem jak o její tělo, tak o její politické rady, i jeho spolupracovníky, kteří jí nikdy nedůvěřovali kvůli její nepříliš jasné minulosti. A tak ženě, která vždycky toužila jen po obdivu, slávě a lásce, nezbylo než trpělivě přežívat v Maově stínu a spřádat politické intriky, které ji nakrátko vynesly do světla reflektorů za Kulturní revoluce. Konečně se mohla pomstít všem, kdo jí kdy ukřivdili, konečně se mohla těšit ze své moci, konečně stála na vrcholu... a netušila, že stačí jediný chybný krok, a zřítí se do propasti.Anchee Minová, fascinovaná touto na první pohled hluboce nesympatickou historickou postavou, poskládala z faktů, která jsou o madam Mao známá, fascinující, strhující příběh o vášni, ctižádosti, krutosti, soupeření a boji o přežití, v němž plně ožívá jedna z nejvíc fascinujících žen dvacátého století.

NÁZEV SOUBORU: Byla jsem madam Mao.pdf

AUTOR: Anchee Min

ISBN: 8024904128

VELIKOST SOUBORU: 6,36 MB

STÁHNOUT ČÍST

Byla jsem kočovnou herečkou i královnou (krásy) Kup teď 80 Kč s dopravou 150 Kč . local_offer . Byla jsem madam Mao - Anchee Min - 2004 . Kup teď 65 Kč s dopravou 153 Kč . local_offer . Byl jsem u toho Jiří Janoušek Práh, Praha 2016 . Kup teď 100 Kč s dopravou 170 Kč .

DARINA HALIČKOVÁ a studio Madame Esthé Beroun. Studio přístrojové kosmetiky a permanentního make-upu jsem s nadšením otevřela v září 2014 v Berouně. Velmi mi zaleží na tom, abyste se zde cítili příjemně a s důvěrou se svěřili do mé péče.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY