Radiochirurgie gama nožem

Interdrought2020.com Radiochirurgie gama nožem Image
Hledáte knihu Radiochirurgie gama nožem? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Roman Liščák? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Kniha je určena neurologům, neurochirurgům, onkologům a radioterapeutům, ale také všeobecným lékařům jako příspěvek k postgraduálním textům v neurochirurgii. Komplexně pojatá a bohatě obrazově dokumentovaná publikace zveřejňuje skvělé výsledky pracoviště, které jsou plně srovnatelné se světovou špičkou.

NÁZEV SOUBORU: Radiochirurgie gama nožem.pdf

AUTOR: Roman Liščák

ISBN: 9788024723501

VELIKOST SOUBORU: 4,41 MB

STÁHNOUT ČÍST

Obr. 1 : Leksellův gama nůž model C. Radiochirurgie pomocí Leksellova gama nože je způsob stereotaktické neurochirurgické operace, při které je dosaženo žádoucího biologického efektu v malém cílovém objemu intrakraniální tkáně aplikací jedné dávky fokusovaného záření ze zevních zdrojů radiačního záření.

Pro ně je vhodná metoda radiochirurgie gama nožem, která jednorázovým cíleným ozářením nahradí běžný operační zásah. Její výhodou je i to, že pro pacienta odpadají rizika běžných komplikací, například krvácení nebo pooperační infekce. Navíc není nutný mnohadenní pobyt v nemocnici.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY