Cesta do Istanbulu

Interdrought2020.com Cesta do Istanbulu Image
Trávit čas knihou Cesta do Istanbulu! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Cesta do Istanbulu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kniha popisuje cestu, kterou autor podnikl z Helsink do Istanbulu v roce 1947, kdy už promýšlel děj svého nejrozsáhlejšího díla, dvojdílného románu Krvavá lázeň a Šťastná hvězda. V Cestě do Istambulu Waltari čtenáři nahlédnout do své "spisovatelské dílny", dojímavě i humorne líčí svůj rodinný život, ale kniha je i zajímavým obrazem Evropy v době, kdy se nad ní už vznášel stín železné opony.

NÁZEV SOUBORU: Cesta do Istanbulu.pdf

AUTOR: Mika Waltari

ISBN: 808602623X

VELIKOST SOUBORU: 5,30 MB

STÁHNOUT ČÍST

Istanbulu věnuje poslední třetinu knihy. Předchozí vyprávění je o cestě tam. Která, pár let po druhé světové válce, nebyla vůbec jednoduchá. Z Finska lodí do Belgie?, poté vlakem do Paříže, přes Paříž do Ženevy, odtamtud do Říma a až odtud letadlem do Istanbulu. Uff.

Do Istanbulu. Nejrychlejší cesta přímo do centra na náměstí Taksim vede autobusovou linkou společnosti „Havatas". Zastávka je umístěna přímo před příletovou halou, jedna jízdenka stojí 15 TRY a prodává se uvnitř autobusu. Cesta zabere asi 90-100 minut.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY