Kurs obchodního práva - Právo cenných papírů

Interdrought2020.com Kurs obchodního práva - Právo cenných papírů Image
Trávit čas knihou Kurs obchodního práva - Právo cenných papírů! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Kurs obchodního práva - Právo cenných papírů a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Již páté vydání vysokoškolské učebnice od kolektivu autorů z plzeňské a brněnské právnické fakulty se komplexně věnuje problematice cenných papírů. Od svého předchozího vydání se podstatně odlišuje. Součástí výkladu nadále nebudou otázky finančního trhu. Páté vydání otevírá obecný výklad o cenných papírech a jejich klasifikaci. Na tyto pasáže navazují podrobné výklady o jednotlivých cenných papírech v českém právu; největší pozornost je zde zaměřena na cenné papíry akciového práva, dluhopisy, směnky a šeky. Publikaci uzavírá detailní rozbor smluv o cenných papírech. Nově byla zařazena pasáž o obchodech s cennými papíry na internetu. Oproti výkladům podaným v původní učebnici byl text podstatně upraven a aktualizován. Nově se objevují vzory a příklady. Páté vydání samozřejmě zohledňuje i stále rozsáhlejší literaturu a judikaturu v oblasti práva cenných papírů.Komu je kniha určena? Kniha má v prvé řadě sloužit jako učební text pro studenty právnických fakult a účastníky rigorózního řízení.

NÁZEV SOUBORU: Kurs obchodního práva - Právo cenných papírů.pdf

AUTOR: Josef Kotásek

ISBN: 9788071794547

VELIKOST SOUBORU: 6,31 MB

STÁHNOUT ČÍST

Režimem zastavení cenných papírů se pak o.z. věnuje konkrétně v ust. § 1328 a násl. Vznik zástavního práva k cennému papíru. Obecně, dle dikce zákona, vzniká zástavní právo k cennému papíru jeho faktickým odevzdáním zástavnímu věřiteli.

Kniha Kurs obchodního práva. Právo cenných papírů, 5.vyd. (Kotásek, Pihera, Pokorná, Raban, Vítek) - ďalšiu ponuku kníh z oblasti práva cenných papierov nájdete na pravnickaliteratura.sk

SOUVISEJÍCÍ KNIHY