Leningradská blokáda

Interdrought2020.com Leningradská blokáda Image
Trávit čas knihou Leningradská blokáda! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Leningradská blokáda a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Zima, hlad, všadeprítomná smrť, boj o prežitie.Leningrad, mesto obliehané bielou nocou a nemeckou armádou.Ako hlboko dokáže človek siahnuť na dno svojich možností?Zúri vojna a nič také ako obyčajný život neexistuje. Len snaha prežiť. I napriek tomu sa mnohí obyvatelia počas blokády snažia cez vlastné myšlienky zmierniť svoje utrpenie. Napísaná veta vie občas odľahčit trpiacemu a zanechať malú ozvenu vlastného vnútra. Tento výkrik nemusí umrieť na papieri, môže rozkvitnúť v očiach niekoho iného. Ako spomienka, ktorú daroval cudzej mysli, aby sa nestratila, aby zanechala vlastnú stopu významu toho, čo sa stalo.Táto kniha rozpráva príbeh ľudí, ktorí sa počas blokády Leningradu usilovali odolať náporu vojny a vyrovnať sa s vlastnou bezútešnou situáciou. Každodenné bombardovanie, hlad, zima, všadeprítomná smrť. Tí, ktorí prežili, zanechali pre nás odkaz vo forme denníkov alebo svedectiev - Lýdia Georgievna Ochapkinová, mladá žena s dvoma malými deťmi; šesťnástročný mladík Jura Rjabikin; historik Georgij Alexejevič Kňazev. Spomienky sú prepísané bez akýchkoľvek redaktorských zásahov, aby sa čo najvernejšie zachoval genius loci jednej z najväčších kataklyziem moderných dejín civilizácie, svedectvo o ľudskej snahe prežiť.

NÁZEV SOUBORU: Leningradská blokáda.pdf

AUTOR: Daniil Granin

ISBN: 9788055118253

VELIKOST SOUBORU: 1,29 MB

STÁHNOUT ČÍST

Leningradská blokáda Mesto pri ústí Nevy do Fínskeho zálivu postavil Peter Veľký ako symbolické ruské okno na Západ. O mnoho rokov neskôr sa Leningrad (už pomenovaný po vodcovi boľševickej revolúcie) stal dejiskom nebývalej drámy.

Leningradská blokáda. 27. 01. 2016 Historie Války Zajímavosti. Když se 27. ledna 1944 definitivně zhroutilo obležení tehdejšího Leningradu, skončila jedna z nejtemnějších etap už tak dosti temného období novodobých dějin, druhé světové války. Odříznutí města v takových klimatických podmínkách a v době války od ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY