Psoriáza

Interdrought2020.com Psoriáza Image
Hledáte knihu Psoriáza? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2020 a autorem je Vladimír Vašků? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Psoriáza je chronické zánětlivé onemocnění, u něhož je v popředí porucha keratinizace. To, že psoriáza postihuje kromě kůže také klouby, je známo již dlouho. Nyní však vyvstávají významné souvislosti psoriatického procesu s možným postižením dalších orgánů, především kardiovaskulárního systému. Psoriáza je natolik závažná ve své těžké podobě, že účinná léčba je naprostým imperativem. Její podcenění či oddálení může podle světových statistik zkrátit délku života těžkého psoriatika o několik let. Avšak i u psoriázy nevelkého rozsahu, která tvoří většinu případů, je psychologické prožívání a dopad na kvalitu života značný.Psoriáza tedy představuje výzvu pro důslednou léčbu, včetně léčby biologické.Po úspěchu prvního vydání této vynikající a oblíbené praktické příručky připravil prof. MUDr. Vladimír Vašků, CSc., druhé, aktualizované vydání, které zohledňuje zejména nejnovější vývoj farmakoterapie této závažné nemoci. Kniha je určena především dermatologům, cennou pomůckou však bude rovněž pro lékaře dalších oborů, kteří se s nemocnými trpícími lupénkou setkávají. Publikace vychází ve známé edici Farmakoterapie pro praxi.

NÁZEV SOUBORU: Psoriáza.pdf

AUTOR: Vladimír Vašků

ISBN: 9788073456382

VELIKOST SOUBORU: 4,26 MB

STÁHNOUT ČÍST

Psoriáza je dlhodobé ochorenie kože, ktoré postihuje okolo 80 miliónov ľudí na celom svete. Ochorenie nie je život ohrozujúce, ale ľudia so psoriázou môžu byť viac náchylní na diabetes, psoriatickú artritídu, choroby srdca či depresiu.

Psoriáza má mnoho forem od mírné až po život ohrožující. Vzhled se liší od klasického postižení loktů a kolen až k akutní generalizované pustulární formě. Nejčastěji postihuje velké klouby a extensorové strany končetin, skalp (u některých pacientů jediný projev), nehty, ale může se objevit v kterékoliv lokalizaci.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY