Czech for Beginners Step by Step

Interdrought2020.com Czech for Beginners Step by Step Image
Hledáte knihu Czech for Beginners Step by Step? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Štěpánka Pařízková? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Učebnice češtiny pro začátečníky step by step pokrývá gramatiku až na úroveň A2 a konverzační témata cizinců, kteří začínají bydlet v České republice. Pracuje se slovní zásobou asi 1800 slovíček. Učebnice poskytuje široký pomocný aparát. Skládá se z učebnice, cvičebnice, doplňků, přehledu gramatiky, poslechu a rozsáhlého souboru interaktivních cvičení. Všechny tyto materiály student získá při koupi kompletu učebnice a cvičebnice. Koupí tedy dvě a získá další čtyři.The textbook of Czech for beginners step by step covers grammar up to the level A2 and conversation topics for foreigners who want to live in the Czech republic. It works with vocabulary of about 1800 words. The book provides rich supplementary materials. They are workbook, supplements, grammar summary, listening records and extensive set of interactive exercises. The student gets all these materials on buying the set of text- and workbook. So he buys two and obtains another four.

NÁZEV SOUBORU: Czech for Beginners Step by Step.pdf

AUTOR: Štěpánka Pařízková

ISBN: 9788090446588

VELIKOST SOUBORU: 6,60 MB

STÁHNOUT ČÍST

czech step by step najdete a porovnáte na Srovnanicen.cz. Srovnejte ceny produktů internetových obchodů. Nově přehlednější a rychlejší.

Czech For Beginners Step By Step.pdf - Free download Ebook, Handbook, Textbook, User Guide PDF files on the internet quickly and easily.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY