Dalí

Interdrought2020.com Dalí Image
Trávit čas knihou Dalí! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Dalí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Tento titul je v českom jazykuMaliar, sochár, spisovateľ a filmár Salvador Dalí (1904 – 1989) bol jedným z najväčších a najvýstrednejších exhibicionistov 20. storočia, presvedčený, že má právo dať voľný priebeh akej-koľvek bláznivosti, ktorá mu skrsne v hlave – a preto vyvolával ostré kontroverzie, kamkoľvek prišiel. Ako jeden z prvých využil v maliarstve poznatky Sigmunda Freuda a psychoanalýzy, aby sa s neobyčajnou citlivosťou a imagináciou priblížil k podvedomej sfére. Táto monografia predstavuje presláveného surrealistu v živých farbách a jeho vlastnými slovami. Sú tu všetky jeho provokatívne obrazy od roztekajúcich sa hodiniek po notoricky známu horiacu žirafu.

NÁZEV SOUBORU: Dalí.pdf

AUTOR: Gilles Néret Dalí

ISBN: 9788073913892

VELIKOST SOUBORU: 9,82 MB

STÁHNOUT ČÍST

Salvador Dalí i Domènech, premier marquis de Dalí de Púbol, né à Figueras le 11 mai 1904, et mort dans la même ville, le 23 janvier 1989, est un peintre, sculpteur, graveur, scénariste et écrivain catalan de nationalité espagnole.Il est considéré comme l'un des principaux représentants du surréalisme, et comme l'un des plus célèbres peintres du XX e siècle.

Salvador Dalí se narodil v katalánském Figueres devět měsíců po úmrtí svého bratra, rovněž Salvadora, z jehož ztráty se Dalíovi nikdy nevzpamatovali. Už jako chlapec projevoval slibný talent, ve svých patnácti letech měl již první oficiální výstavu, po níž se přihlásil na Školu výtvarného umění.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY