Zeleň na domě a dvoře

Interdrought2020.com Zeleň na domě a dvoře Image
Zeleň na domě a dvoře je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Brigitte Kleinod. Přečtěte si s námi knihu Zeleň na domě a dvoře na interdrought2020.com
Čím menší je pozemek, čím hustší je zástavba a čím různorodější je vzhled jednotlivých domů, tím srozumitelnější je přání zahradu a dům oddělit a upravit podle vlastních představ. Slouží k tomu takové způsoby výstavby, které vytvářejí oddělené vnější prostory. Užitečné jsou rovněž zástěny, které poskytují vizuální ochranu. Při správném použití zeleně tyto zástěny nejen pěkně vypadají, ale rovněž harmonicky spojují sedací kout se zahradou. Pokud ozeleníme i části fasád, podstatně se tím zvětší zelená plocha a dům získá osobitý charakter Intenzivně používané části zahrad, jako jsou sedací kouty a dvory, musí být správně navrženy, protože v letních měsících nahrazují obývací pokoj, jídelnu, někdy i kuchyni a často také dětský pokoj. Na rozdíl od obývacího pokoje je zde však obtížné napravit chyby prostým přesunutím nábytku, pokud tedy nevysadíte rostliny pouze do pěstebních nádob, které můžete podle potřeby přemisťovat.Různé nároky jednotlivých obyvatel někdy vyžadují rozdělit terasu na několik „místností“. Při orientaci na jižní stranu bývá v létě nezbytné zastínění. Existuje sice bohatá nabídka různých pěstebních nádob, zástěn a konstrukcí pro zastínění, které mohou být individuálně barevně pojednány, ukazuje se však, že ani pestré nátěry, instalace nejrůznějších dřevěných konstrukcí a jednotvárná zeleň v zahradě nestačí k vytvoření jedinečného místa, kde lze znovu najít ztracený ráj Tato příručka vám pomůže objevit nové plochy pro ozelenění na fasádách domů a ve dvorech a navrhnout je osobitým způsobem. Poradí vám, jak se chránit proti nevítaným pohledům bez budování neprodyšných ohrad i jak lze pomocí záhonů a nádob vytvořit zelený interiér pro vás a vaši rodinu a nový životní prostor pro rostliny a živočichy.

NÁZEV SOUBORU: Zeleň na domě a dvoře.pdf

AUTOR: Brigitte Kleinod

ISBN: 8024709791

VELIKOST SOUBORU: 3,33 MB

STÁHNOUT ČÍST

Inzerát Kniha zahradní architekt - zelen na domě a dvoře v okrese Blansko, cena 35Kč, od Eva D. na Sbazar.cz. Popis: Prodám novou knížku zahradní architekt. Poštovné doporučeně 55 Kč, obyčejně 25 Kč.

Dekorační zeleň je floristy hojně využívána pro vyzdvihnutí účelu kytice. Ta může získat bohatší dojem, působit více exoticky anebo naopak jako čerstvě utržená na louce. Dekorativní zeleň s plody a květy bývá, pro svou okrasnost a půvab, často využívána i samostatně.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY