Ďáblovy zuby

Interdrought2020.com Ďáblovy zuby Image
Ďáblovy zuby je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Susan Caseyová. Přečtěte si s námi knihu Ďáblovy zuby na interdrought2020.com
Pravdivý a napínavý příběh obsese, kterou v lidech dokáží vzbudit američtí velcí bílí žraloci. Susan Caseyová, žurnalistka, editorka Time Inc. a kreativní ředitelka časopisu Outside, navštěvuje Farallonské ostrovy v Tichém oceánu, u nichž se každé září shromažďuje velká skupina velkých bílých žraloků, nejosamělejších mořských predátorů. Špatně přístupné ostrovy s mimořádně drsným klimatem jsou velmi přísně spravovanou přírodní rezervací, kde nejsou žádní hosté vítáni. Caseyové se však podaří na „Ďáblovy zuby“ (jak jsou Farallonské ostrovy také nazývány) proniknout. Seznámí se tak s jedinými dlouhodobějšími obyvateli ostrovů, přírodovědci Scotem Andersonem a Peterem Pylem, kteří studují život bílých žraloků víc než patnáct let. Pobyt na ostrově znamená pro Caseyovou velký životní předěl: první setkání se žraloky „tváří v tvář“ ji uhrane natolik, že se rozhodne na Farallony za každou cenu vrátit a prožít ve společnosti vědců a především bílých monster co možná nejdelší dobu.Předpisy v rezervaci jsou však čím dál striktnější, a tak nezbývá, než vypůjčit si jachtu a zakotvit ji v jednom z rozbouřených zálivů u ostrovů. Počasí je naneštěstí mimořádně nepříhodné, loď se v prudké bouři utrhne a mizí v oceánu (jen shodou šťastných náhod přespává žurnalistka osudnou noc na ostrově a není na palubě)…Susan Caseyovou žraloci zaujali natolik, že se snažila prostudovat veškerý dostupný materiál o vzácných dravcích, studovala historické záznamy o jejich výskytu a nadmíru zajímavě předává své vědomosti čtenáři. Dozvídáme se tedy spoustu zajímavých informací o dějinách samotného ostrova, o pohnutých osudech žraloků, i o mnohaleté, nepopsatelně náročné a statečné práci Scota a Petera, pro něž se žraloci stali životním osudem.

NÁZEV SOUBORU: Ďáblovy zuby.pdf

AUTOR: Susan Caseyová

ISBN: 8072173847

VELIKOST SOUBORU: 8,11 MB

STÁHNOUT ČÍST

Ďáblovy zuby. Jedinečná podívaná se naskýtá především na západním pobřeží ostrova. Tu si můžete vychutnat hned několika způsoby: ze břehu pěšky, na kole či autem, nebo z opačné strany na mořském kajaku. Trasa kolem pobřeží je národní turistickou trasou, která se stala velmi oblíbenou i mezi cyklisty.

Koupit Koupit eknihu. Skutečný příběh o přežití a posedlosti mezi velkými bílými žraloky Poutavé vyprávění americké novinářky o pobytu na Farallonských ostrovech a výpravách za velkými bílými žraloky.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY