Zrcadlo minulosti

Interdrought2020.com Zrcadlo minulosti Image
Trávit čas knihou Zrcadlo minulosti! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Zrcadlo minulosti a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Tato kniha pojednává o proměnách české, moravské a slovenské krajiny za posledních zhruba 18 tisíc let. Během té doby ustoupily ze severní Evropy ledovce a přišel les a s ním i lidé živící se nejprve lovem a později zemědělstvím. Každá pravěká kultura vtiskla naší krajině poněkud jinou tvář, zároveň ale musela reagovat na klimatické změny, vývoj říčních niv i změny lesních porostů. Snad nejzávažnějším motorem změn byly střídající se vlny suchého kontinentálního a vlhkého oceánského klimatu. Jako lidé této země s proměnami podnebí a prostředí se střídavým úspěchem zacházíme více jak dvanáct tisíc let, tedy celý holocén, a je to vzrušující příběh! Kniha však není ohlédnutím za minulostí, ale hlavně zprávou pro současnou dobu hlubokých proměn krajiny a očekávaných změn klimatu. Sucha i povodně, odlesnění, hluboká eroze i nástup nových druhů tu již byly a my máme možnost studovat, jak se projevovaly a co způsobily.

NÁZEV SOUBORU: Zrcadlo minulosti.pdf

AUTOR: Vojen Ložek

ISBN: 8073630959

VELIKOST SOUBORU: 8,20 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha Zrcadlo minulosti: Česká a slovenská krajina v kvartéru na www.alza.cz. Veškeré informace o produktu. Hodnocení a recenze Zrcadlo minulosti: Česká...

Všechny informace o produktu Kniha Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru - Vojen Ložek, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru - Vojen Ložek.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY