Dekameron

Interdrought2020.com Dekameron Image
Trávit čas knihou Dekameron! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Dekameron a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Deset mladých Florenťanů, tři dámy a sedm pánů, se rozhodlo před morovou ranou utéct z města a schovat se na menším venkovském sídle. Večery si krátili vyprávěním humorných, poučných, ale erotických příběhů. Jedno z nejslavnějších děl italské renesance bylo inspirováno skutečnou morovou epidemií, která tehdy Florencii postihla. Do dnešních dnů je výtečným zdrojem informací o tehdejším životě v Itálii, o radostech a strastech renesančního člověka a samozřejmě také o lásce, která může mít mnoho nečekaných podob. Dekameron byl na konci šestnáctého století zařazen pro nemravnost na Index librorum prohibitorum, neboli na seznam knih pro katolické věřící zakázaných a dokonce byl několik desetiletí zakazován jako obscénní dílo i ve Spojených státech. Kniha je to velmi čtivá - a to navzdory staletím, která nás dělí od jejího prvního vydání.

NÁZEV SOUBORU: Dekameron.pdf

AUTOR: Giovanni Boccaccio

ISBN: 9788073901318

VELIKOST SOUBORU: 3,34 MB

STÁHNOUT ČÍST

Dekameron. Přeložil: Radovan Krátký. Vydalo státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění . Praha 1959 Dekameron,( deka - deset, hemera - den)vznikl v letech 1348 - 1353 v době, kdy ve Florencii vypukl mor. Hned na začátku této knihy autor velmi podrobně popisuje mor a jeho příznaky.

Den první Příběh první Ser Ciappelletto oklame falešnou zpovědí zbožného mnicha a zemře; ačkoli… (Dekameron, Čtenářský deník)

SOUVISEJÍCÍ KNIHY