Bipolární afektivní porucha

Interdrought2020.com Bipolární afektivní porucha Image
Bipolární afektivní porucha je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Klára Látalová. Přečtěte si s námi knihu Bipolární afektivní porucha na interdrought2020.com
Publikace poslouží především těm, jimž na našem trhu chybí česky psaná, odborná, moderní a komplexní publikace o bipolární afektivní poruše, která je laické veřejnosti známa i pod starším názvem maniodepresivní porucha. Čtenář získá důkladný přehled o jednom z nejnevyzpytatelnějších psychických onemocnění. Publikace je určena především lékařům, psychiatrům, klinickým psychologům, studentům medicíny i odborníkům z oblasti humanitních oborů. Zevrubně se zabývá variantami klinických obrazů, diagnostickými metodami a jejich úskalími, akutní i dlouhodobou léčbou, nežádoucími účinky léků i možnostmi psychoterapie. Dále se zaměřuje na doprovodné jevy onemocnění, jako je zneužívání návykových látek, vysoká sebevražednost či potíže v partnerských vztazích a v profesním životě. Samostatné kapitoly jsou věnovány dospívajícím, těhotným a kojícím ženám, tělesně nemocným a pacientům vyššího věku. V knize jsou začleněny výsledky výzkumy a zkušenosti autorky z klinické praxe.

NÁZEV SOUBORU: Bipolární afektivní porucha.pdf

AUTOR: Klára Látalová

ISBN: 9788024731254

VELIKOST SOUBORU: 5,49 MB

STÁHNOUT ČÍST

Bipolární afektivní porucha známá také pod názvem maniodepresivní psychóza je duševní a velmi vážné onemocnění projevující se prudkými změnami nálad od překypující radosti ze života a nadšení až po hluboké depresivní stavy. Tato nemoc postihuje zejména lidi v rané dospělosti, nejčastěji ve věku 25 až 30 let.

Bipolární afektivní porucha (Bipolar disorder, BD), již charakterizuje výskyt závažných epizod poruch nálady (manických a depresivních), je onemocnění na celý život. Původní údaje o frekvenci výskytu bipolární poruchy v populaci nebyly až tak vysoké, odhadovalo se, že jí trpí 1,5-3 procenta dospělých.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY