Úskalia a slasti jazyka

Interdrought2020.com Úskalia a slasti jazyka Image
Trávit čas knihou Úskalia a slasti jazyka! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Úskalia a slasti jazyka a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kritické reflexie Pavla Branka, nestora slovenskej filmovej kritiky a znalca slovenčiny, Úskalia a slasti jazyka bezprostredne nadväzuje na Úklady jazyka vydané roku 2014. Predstavuje oddychové aj zábavno-poučné čítanie pre milovníkov slovenčiny a všetkých, čo sa s obdivom noria do jazyka a radi sa potulujú jeho záhadami a záhradami. Autorove texty reagujú na nesprávne používanie slovenčiny a sú neraz presným a zrozumiteľným návodom pre učiteľov, novinárov, prekladateľov a vôbec tých, čo komunikujú vo svojej materčine, ako sa vyhnúť nástrahám a úskaliam slovenčiny.

NÁZEV SOUBORU: Úskalia a slasti jazyka.pdf

AUTOR: Pavel Branko

ISBN: 9788089178636

VELIKOST SOUBORU: 7,41 MB

STÁHNOUT ČÍST

Objavila som úžasnú knihu. Možno ste sa s ňou už stretli, ak nie, odporúčam. Na rozdiel od Stručného etymologického slovníka slovenčiny, okolo ktorého sa minulý rok rozpútala priam propagačná hystéria, o knihe Úskalia a slasti jazyka od Pavla Branka som nikdy nepočula, hoci vyšla už v roku 2015. Keď som do knižky nahliadla, nemohla som uveriť vlastným očiam.

Publikácia esejí o slovenčine Úskalia a slasti jazyka, ktorej autorom je významný filmový publicista a kritik Pavel Branko, bezprostredne nadväzuje na jeho publikáciu Úklady jazyka. Určená je pre milovníkov slovenčiny, ktorí jazyk používajú radi, dôkladne a tvorivo.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY