Pěstujeme lilie

Interdrought2020.com Pěstujeme lilie Image
Trávit čas knihou Pěstujeme lilie! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Pěstujeme lilie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Příručka o pěstování lilií, které jsou pro svoji krásu a variabilitu stále oblíbenější jak na zahrádce, tak i jako řezané květiny ve váze. Autor - Ing. Břetislav Mičulka - do knihy shrnul zkušenosti získané během více než 30 let pěstování, šlechtění a množení lilií. Kromě mnoha zajímavostí uvádí především informace o biologii, druzích, odrůdách, rychlení, množení, šlechtění, zásadách pěstování, ochraně lilií aj. Přehledně jsou zpracovány všechny důležité údaje o asi 100 nejvýznamnějších druzích botanických lilií a více než 200 nejnovějších a nejpěstovanějších odrůdách lilií.Hlavní kapitoly: Biologie lilií - Botanické lilie - Pěstované lilie - Pěstování lilií - Použití lilií - Množení lilií - Šlechtění lilií - Lilie jako hobby

NÁZEV SOUBORU: Pěstujeme lilie.pdf

AUTOR: Břetislav Mičulka

ISBN: 8020902961

VELIKOST SOUBORU: 10,64 MB

STÁHNOUT ČÍST

Lilie královská. Je vhodná i pro pěstování v květináčích. Při mírné zimě můžeme květináč nechat přezimovat venku. Pokud pěstujeme tuto lilii v záhoně, cibulky na zimu vyjmeme z půdy, očistíme a uchováváme v písku či hoblinách na místě chráněném proti mrazu.

Pěstování jakubské lilie. Jakubskou lilii v době květu umístíme na teplé a slunné místo. Pokud ji pěstujeme jako pokojovou květinu, kvete zpravidla v květnu až červnu. Po odkvětu vyrůstají listy. V této době je vhodné umístit cibule do volné půdy. Rostlinu vyjmeme s celým balem z květináče a opatrně zasadíme.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY