Emancipace od Židů

Interdrought2020.com Emancipace od Židů Image
Emancipace od Židů je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Michal Frankl. Přečtěte si s námi knihu Emancipace od Židů na interdrought2020.com
Autor zaplňuje jednu z mezer v historiografii zabývající se českými dějinami a líčí vznik, vývoj a projevy moderního antisemitismu v české společnosti na konci 19. století a zasazuje je do kontextu vzestupu evropských antisemitských hnutí. Nepřeceňuje přitom národnostní konflikt mezi Čechy a Němci v českých zemích, věnuje se i vývoji katolického či křesťansko-sociálního antisemitismu a sleduje, jak vývoj českého antisemitismu souvisel s formulováním protiliberálních a později protisocialistických společenských a hospodářských teorií a jak byly tyto teorie integrovány do programu či propagandy českých politických stran.

NÁZEV SOUBORU: Emancipace od Židů.pdf

AUTOR: Michal Frankl

ISBN: 8071858829

VELIKOST SOUBORU: 4,90 MB

STÁHNOUT ČÍST

O čem je kniha "Emancipace od židů"? Podtitul: český antisemitismus na konci 19. století Studie popisuje dějiny formování českého antisemitismu na konci 19. století. Zasazuje tento fenomén do kontextu vzestupu antisemitských hnutí v tehdejší Evropě. (Založil/a: Lucianecek)

Emancipace od Židů je Nerudou zdůvodňována tím, že poznal „nesmiřitelně jízlivý, hluboký jich a činný antagonismus proti naší národnosti české a veškerým naším snahám národním a politickým".Zhudebněné dílo . Literární směr a společensko-historický kontext. Česká literatura 2. poloviny 19. století (Májovci)

SOUVISEJÍCÍ KNIHY