Esence Nejvyšší Pravdy

Interdrought2020.com Esence Nejvyšší Pravdy Image
Esence Nejvyšší Pravdy je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Abhinavagupta. Přečtěte si s námi knihu Esence Nejvyšší Pravdy na interdrought2020.com
Kašmírský šivaismus je nejvýznamnější nedvojnou filozofií Indie. Abhinavagupta, největší mezi starobylými šivaistickými mudrci, napsal mnoho hlubokých a rozsáhlých pojednání. Naštěstí pro současné hledající napsal také krátké shrnutí svého učení, které nám tuto duchovní filozofii a jógu činí přístupnější. Tím je Paramarthasara. Kniha obsahuje překlad textu a komentář.

NÁZEV SOUBORU: Esence Nejvyšší Pravdy.pdf

AUTOR: Abhinavagupta

ISBN: 9788087493083

VELIKOST SOUBORU: 5,12 MB

STÁHNOUT ČÍST

162 Kč Abhinavagupta - Esence nejvyšší pravdy (Paramárthasára) - Krutina Jiří (překlad s komentářem) . Rok vydání: 2013 Počet stran: 169 Formát: Vázaná Překlad s výkladem Jiřího Krutiny „Kašmírský šivaismus je nejvýznamnější nedvojnou filozofií Indie.

To ovšem vylučuje, aby některá úroveň pravdy byla nejvyšší, absolutní. Z tohoto důvodu nic nenasvědčuje tomu, že by měla existovat nejvyšší, tedy absolutní úroveň pravdy, dokonalý Bůh podle církve nebo jakési absolutno, nirvána apod. podle některých duchovních teorií Staré cesty.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY