Mŕtve duše

Interdrought2020.com Mŕtve duše Image
Mŕtve duše je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Nikolaj Vasilijevič Gogoľ. Přečtěte si s námi knihu Mŕtve duše na interdrought2020.com
Rozsiahly román z prostredia nevoľníckeho Ruska, ktorý zachytáva všetky zložky vtedajšej ruskej spoločnosti a ostro kritizuje provinčný život, predovšetkým charaktery statkárov, pre ich lži, rozmarnosť, vypočítavosť a lakomstvo. Podvodník a špekulant Čičikov, ktorý prechádza krajinou a na vidieku skupuje od statkárov takrečeno mŕtve duše, teda nebohých poddaných, aby z nich profitoval, sa stal kultovou postavou svetovej literatúry.

NÁZEV SOUBORU: Mŕtve duše.pdf

AUTOR: Nikolaj Vasilijevič Gogoľ

ISBN: 9788055642260

VELIKOST SOUBORU: 8,70 MB

STÁHNOUT ČÍST

Mrtvé duše . Příběh drobného podvodníčka Čičikova, který navštěvuje ruské statkáře, aby je přiměl ke geniálně prostoduché finanční spekulaci s prodejem „mrtvých duší" zemřelých nevolníků, nelítostně zachycuje tehdejší realitu carského Ruska, kritizuje všechny složky ruské společenské i ekonomické struktury.

Ruský satirický realistický román Mŕtve duše s podtitulom ,,Dobrodružstvá Čičikova" bol napísaný v prvej polovici 19. storočia. Mal byť prvým dielom zamýšľanej trilógie, ktorá mala ukázať postupne svet aký je, aký by mal byť a svet po premene.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY