Nezdravá závislost

Interdrought2020.com Nezdravá závislost Image
Nezdravá závislost je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Pita Dianne Doyle. Přečtěte si s námi knihu Nezdravá závislost na interdrought2020.com
Kniha je vlastně příručkou pro terapeuty, která obsahuje množství informací využitelných při pastoraci rizikových skupin. Autorka čerpá inspiraci jednak z okruhu svépomocných skupin, ale zároveň využívá i své mnohaleté zkušenosti v této oblasti.Jako terapeuti závislostí na návykových látkách si musíme být zcela jasně vědomi rozdílu mezi přijetím osobnosti a přijetím jejího chování. Je to důležité proto, abychom nejen zaručili akceptaci pacienta a účinně ho léčili, ale také abychom ho dokázali naučit přijmout sebe sama. Nepřijímáme špatné (zraňující a sebezničující) chování člověka závislého na návykových látkách, ani se netváříme, že je přijímáme. Člověka ale přijímáme jako lidskou bytost, která stojí za to, abychom jí pomáhali.

NÁZEV SOUBORU: Nezdravá závislost.pdf

AUTOR: Pita Dianne Doyle

ISBN: 9788071923770

VELIKOST SOUBORU: 8,22 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kde končí přirozená potřeba dítěte a kde začíná nezdravá závislost? Jak je od sebe rozeznat? Není rozhodně třeba bát se už ve velmi raném věku dítěte, že ho příliš rozmazlujeme, a odmítat mu z toho důvodu pozornost a projevy něžnosti a lásky, a to nejen ve chvílích, kdy je evidentně vyžaduje.

Patologická závislost (chorobná, nezdravá závislost) V jednom z psychiatrických významů je závislost nekontrolované nutkání opakovat své chování bez ohledu na jeho dlouhodobé důsledky.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY