Venuše slovenského praveku

Interdrought2020.com Venuše slovenského praveku Image
Hledáte knihu Venuše slovenského praveku? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Viliam Turčány? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Kniha je zaujímavým tematickým skĺbením archeológie, umenovedy, poézie a fotografie. Jozef Vladár začína zamyslenie z histórie umenovedy pri počiatkoch výtvarného prejavu, aby sa vzápätí zameral na drobné plastiky, spomedzi ktorých si vybral praveké zobrazenia ženy z územia Slovenska. Venuše sú ťažiskom knihy. Popri všeobecných informáciách o ženských plastikách v jednotlivých obdobiach praveku autor prešiel ku konkrétnym nálezom najmä z nášho územia a tieto Jozef Krátky zdokumentoval krásnymi fotografiami. Ženská krása sa v diele ospevuje aj vo veršoch, ktoré sa prelínajú pomedzi farebné fotografie – v sonetoch majstra poetického slova Viliama Turčányho. Kniha končí faktografickým blokom kresieb jednotlivých nálezov s ich presným popisom, datovaním a lokalitou nálezu. Celkovo ide o originálne poňatie témy, vďaka ktorému sa podarilo vytvoriť atraktívnu a poučnú publikáciu.

NÁZEV SOUBORU: Venuše slovenského praveku.pdf

AUTOR: Viliam Turčány

ISBN: 9788080618094

VELIKOST SOUBORU: 9,60 MB

STÁHNOUT ČÍST

Všechny informace o produktu Kniha Venuše slovenského praveku, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Venuše slovenského praveku.

Kupte knihu Venuše slovenského praveku (Jozef Vladár; Viliam Turčány) s 27 % zľavou za 7.05 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 16 miliónov titulov.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY