Filosofie svobodného ducha 1. a 2.

Interdrought2020.com Filosofie svobodného ducha 1. a 2. Image
Filosofie svobodného ducha 1. a 2. je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Nikolaj A. Berďajev. Přečtěte si s námi knihu Filosofie svobodného ducha 1. a 2. na interdrought2020.com
Filosofie svobodného ducha je prvním větším systematickým dílem N. A. Berďajeva v emigraci shrnujícím všechna základní témata jeho dosavadního myšlení, jež pokrývají oblast metafyziky, filosofie dějin a náboženství. Kriticky se zde staví k tradiční dogmatické teologii, jednostrannému západnímu racionalismu i módnímu spiritualismu a usiluje o nový hlubší pohled na křesťanskou tradici. Roku 1933 obdržel za toto dílo cenu Francouzské akademie.V prvním díle se vyrovnává s novověkou emancipací člověka, zvláště v jejích problematických rysech: masovosti a průměrnosti. Proti tomu se snaží postavit koncept duchovního aristokratismu - křesťanství obnoveného autentickou mystickou zkušeností.Druhý díl přináší hlubší úvahy o základních křesťanských dogmatech, Boholidství a Trojici, zabývá se významem panenskosti a nauky o Sofii jako náležitým doplněním trojičního učení a zhodnocuje lidskou tvorbu v dějinách, především umění, jako pokračování díla stvoření.

NÁZEV SOUBORU: Filosofie svobodného ducha 1. a 2..pdf

AUTOR: Nikolaj A. Berďajev

ISBN: 9788086818979

VELIKOST SOUBORU: 3,42 MB

STÁHNOUT ČÍST

Filosofie svobodného ducha 1. a 2.. Kdo napsal knihu Filosofie svobodného ducha 1. a 2.? Autorem je Nikolaj Alexandrovič Berďajev. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.

1-2 ks anotace Filosofie svobodného ducha je prvním větším systematickým dílem N. A. Berďajeva v emigraci shrnujícím všechna základní témata jeho dosavadního myšlení, jež pokrývají oblast metafyziky, filosofie dějin a náboženství.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY