Nervová vlákna diktatury

Interdrought2020.com Nervová vlákna diktatury Image
Trávit čas knihou Nervová vlákna diktatury! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Nervová vlákna diktatury a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Monografie na základě rozsáhlého výzkumu v regionálních archivech sleduje nastolení, upevnění a proměny diktatury Komunistické strany Československa na příkladu čtyř krajských a osmi okresních stranických organizací na území českých zemí. Časově je ohraničena koncem druhé světové války v květnu 1945, kdy „národní revoluce“ vynesla v regionálním prostředí k moci velký počet komunistů a jejich sympatizantů, a druhou celostátní konferencí KSČ v červnu 1956, která završila první fázi destalinizace v Československu. Výklad se zaměřuje především na vývoj krajských a okresních stranických elit, vztahy mezi jednotlivými úrovněmi stranické hierarchie, vnitrostranickou komunikaci a proměny narativů, kterými se KSČ snažila legitimizovat své mocenské nároky.

NÁZEV SOUBORU: Nervová vlákna diktatury.pdf

AUTOR: Jakub Šlouf

ISBN: 9788024643335

VELIKOST SOUBORU: 1,79 MB

STÁHNOUT ČÍST

Nervová vlákna diktatury : regionální elity a komunikace uvnitř KSČ v letech 1945-1956 / Matěj Bílý, Marián Lóži, Jakub Šlouf Autor Bílý, Matěj, 1986- (Autor)

Tato publikace se zabývá prvorepublikovou politickou stranou Československá národní demokracie, která se v roce 1935 sloučila s dalšími politickými subjekty v koncentrační stranu Národní sjednocení. Levicí, zejména komunistickou, byla Československá národní demokracie označována za krajně pravicovou a až fašizující stranu. V době komunistické totality došlo ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY