Osmý, čili nedokončený životopis

Interdrought2020.com Osmý, čili nedokončený životopis Image
Hledáte knihu Osmý, čili nedokončený životopis? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je Ota Filip? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Monumentální memoáromán českého prozaika žijícího od roku 1974 v Německu Oty Filipa nazvaný Osmý čili nedokončený životopis začíná tam, kde končí jeho předchozí kniha Sedmý životopis — tedy v roce 1952. Tehdy sloužil Filip u „černých baronů“. Autor nás provází následujícími padesáti lety svého pohnutého života, v němž velké dějiny sehrály neblahou roli. Ústředním bodem, k němuž se román neustále navrací, je rok 1998, kdy tragicky zahynul jeho syn Pavel, v reakci na štvavou kampaň rozpoutanou pro Filipovu údajnou spolupráci s StB. V knize se autor snaží vypořádat s jeho smrtí a kolísá mezi touhou po pomstě na těch, kteří Pavla k sebevraždě dohnali, a mezi pokorným vyznáním vlastních hříchů a prosbami o odpuštění. Na ploše půlstoletí sledujeme mnohé stěží uvěřitelné příhody z děsivě bizarních padesátých let, období tání i tuhé normalizace, kdy byl Filip neustále sledován tajnou policií a v roce 1970 uvězněn za podvracení republiky. Druhou část knihy vyplňují příběhy z exilu, kde pracoval pro Rádio Svobodná Evropa, nakladatelství S. Fischer a německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung, a vzpomínky na přátele i setkání s mnoha známými osobnostmi — Karlem Krylem, P. Anastázem Opaskem, ale i kapitánem Minaříkem nebo českým králem v exilu. Ota Filip patří bezesporu k nejpodmanivějším vypravěčům své generace a české literatury vůbec, jeho kniha není zdaleka jen soukromou historií jednoho konkrétního lidského života, ale i svědectvím o osudu nedávnými dějinami těžce zkoušeného národa, a tedy i každého z nás.

NÁZEV SOUBORU: Osmý, čili nedokončený životopis.pdf

AUTOR: Ota Filip

ISBN: 8072942433

VELIKOST SOUBORU: 3,81 MB

STÁHNOUT ČÍST

Osmý čili nedokončený životopis. Kdo napsal knihu Osmý čili nedokončený životopis? Autorem je Ota Filip. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.

Osmý čili nedokončený životopis Autor: Filip, Ota Nakladatel: Host EAN: 9788072942435 ISBN: 978-80-7294-243-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 776 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2007 (1. vydání)

SOUVISEJÍCÍ KNIHY