Keltové

Interdrought2020.com Keltové Image
Hledáte knihu Keltové? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Bertram Wallrath? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Keltové – tajemstvím opředený starý národ, jehož způsob života i obraz světa se ztrácejí v mlze minulosti. A přece jsou jeho symboly platné ještě dnes a kuriózně na ně narážíme téměř všude - na důstojných portálech kostelů, na rozpadlých náhrobcích, na nejrůznějších ozdobách a uměleckých předmětech.

NÁZEV SOUBORU: Keltové.pdf

AUTOR: Bertram Wallrath

ISBN: 9788073365240

VELIKOST SOUBORU: 8,45 MB

STÁHNOUT ČÍST

Keltové se totiž představili antickému světu jako náramně drsní, neohrožení válečníci. Římané a Řekové jsou zděšeni. Jsou zděšeni tvrdostí keltských útoků, jsou zděšeni odvahou, s jakou v armádách Keltů bojují po boku mužů ženy, jsou zděšeni kořistnictvím, které je právě tak lačné jako bezohledné.

Keltové obětovali bohům, když chtěli bohy usmířit či si získat jejich přízeň. Obětí se mohly stát prsteny, náhrdelníky, spony či zlato. Podle Julia Caesara věřili, že na záchranu života je třeba obětovat život. Každý bůh svou oběť navíc vyžadoval jinak. Někdo ji chtěl utopenou, jiný upálenou či oběšenou.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY