Ježíš, Syn člověka

Interdrought2020.com Ježíš, Syn člověka Image
Hledáte knihu Ježíš, Syn člověka? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2012 a autorem je Chalíl Džibrán? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Známý libanonský autor Chalíl Džibrán svým nezaměnitelným, poetic­ko-mystickým rukopisem Ježíš, Syn člověka oživuje osobnost Ježíše Nazaretského.Ve své knize se snaží podívat na postavu Bohočlověka očima těch, kteří se s ním setkali a kteří vydávají svá nejrůznější svědectví o jeho životě. V jednotlivých kapitolách o něm vyprávějí jeho učed­níci, následovníci, ženy, aristokraté, učenci, kupci, ale i oponenti a nepřátelé, v jejichž vzpomínkách probleskují novozákonní zprávy a výroky. Vyprávění jednotlivých postav se však Džibránovi stávají především prostorem pro vlastní úvahy, v nichž se nejen vyznává z niterného vztahu k Synu člověka, ale také rozjímá o mnoha věčných tématech lidského života. Každá z kapitol je tak, podobně jako promluvy slavného Džibránova Proroka, vždy konkrétním zrcadlem vztahu světa, člověka a Boha.

NÁZEV SOUBORU: Ježíš, Syn člověka.pdf

AUTOR: Chalíl Džibrán

ISBN: 9788074292323

VELIKOST SOUBORU: 3,44 MB

STÁHNOUT ČÍST

Předchozí příspěvek Kapitola z knihy Oskara Ernsta Bernhardta Poselství Grálu - Ve světle pravdy nazvaná „Syn boží a Syn člověka". Domněnka, že Ježíš z Nazaretu byl Synem Božím a také i Synem Člověka, je falešná! Když Ježíš mluvil o Synu člověka, tak mluvil v předtuše o jeho příchodu.

Významný libanonský spisovatel a malíř Chalíl Džibrán svým nezaměnitelným, poeticko-mystickým rukopisem oživuje osobnost Ježíše Nazaretského. V knize se snaží podívat na postavu Bohočlověka očima těch, kteří se s ním setkali a kteří vydávají svědectví o jeho životě.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY