Chagall

Interdrought2020.com Chagall Image
Chagall je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Rainer Metzger. Přečtěte si s námi knihu Chagall na interdrought2020.com
Marc Chagall, básnik, rojko, exot – po celý jeho dlhý život bol označovaný ako podivín a človek stojaci stranou. Ako Žid, opovrhujúci starým zákonom vytvárať obrazy, ako Rus, ktorý prekonal tichú skromnosť, ako syn chudobných rodičov, ako človek, ktorý sa etabloval v mondénnej elegancii umeleckých salónov, sa stal Chagall akýmsi pútnikom medzi rozdielnymi svetmi.Robil všetko pre to, aby si zachoval imidž tajuplného svetoobčana, ktorý zostal navždy dieťaťom a osamelým vizionárom. Jeho dielo sa tak stalo možno najnaliehavejšou výzvou k tolerancii a rešpektu voči všetkému novému, čo moderná doba priniesla.

NÁZEV SOUBORU: Chagall.pdf

AUTOR: Rainer Metzger

ISBN: 8072099900

VELIKOST SOUBORU: 1,10 MB

STÁHNOUT ČÍST

Marc Chagall, Belorussian-born French painter, printmaker, and designer who composed his images based on emotional and poetic associations, rather than on rules of pictorial logic. Predating Surrealism, his early works were among the first expressions of psychic reality in modern art.

Marc Chagall (vlastním jménem Мойше Хацкелевич Шагалов, Movša Chackelevič Šagalov, později i Марк Захарович Шагалov, Mark Zacharovič Šagalov, 24. června jul. / 6. července 1887 greg. Ljosna u Vitebska, Ruské impérium, dnes Bělorusko - 28. března 1985, Saint-Paul-de-Vence, Francie) byl židovský bělorusko-francouzský malíř.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY