Mozart

Interdrought2020.com Mozart Image
Hledáte knihu Mozart? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2006 a autorem je Johannes Jansen? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Mozart mal všetko, čo robí génia géniom – začiatok kariéry v piatich rokoch, Európa ležiaca pri jeho nohách už v detskom veku, najlepšie dielo diktované akoby mimochodom pri hre gulečníku, hlboké zbožňovanie, chvíle zatratenia, tragický osud vlastný, i svojich detí. Umelcov tragický skon v roku 1791 je dodnes zahmlený tajomstvom údajnej otravy nepohodlného svedka. Jeho dramatický vzťah s menej nadaným, ale Viedňou viac presadzovaným Salierom ešte po dvoch storočiach „mal na svedomí“ filmového Oskara pre Miloša Formana. Vydavateľstvo SLOVART vydáva túto knihu pri príležitosti oslavy 250. výročia narodenia tohto geniálneho hudobníka. Texty v knihe sú súčasne písané v českom, anglickom a maďarskom jazyku.

NÁZEV SOUBORU: Mozart.pdf

AUTOR: Johannes Jansen

ISBN: 3822836761

VELIKOST SOUBORU: 3,36 MB

STÁHNOUT ČÍST

Wolfgang Amadeus Mozart (n.27 ianuarie 1756, Salzburg - d. 5 decembrie 1791, Viena) a fost un compozitor austriac, unul din cei mai prodigioși și talentați creatori în domeniul muzicii clasice.Anul 2006, cu ocazia jubileului a 250 de ani de la nașterea compozitorului, în Austria și Germania a fost cunoscut ca „Anul muzical Mozart".

Wolfgang Amadeus Mozart, [a] född 27 januari 1756 i Salzburg, död 5 december 1791 i Wien, var en tysk (när Mozart föddes tillhörde Ärkebiskopsdömet Salzburg det Tysk-romerska riket) tonsättare, pianist och violinist.. Mozart var en av de viktigaste tonsättarna i den wienklassiska stilen och är för eftervärlden ett av de stora namnen i musikhistorien.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY