Otlučený zázrak

Interdrought2020.com Otlučený zázrak Image
Trávit čas knihou Otlučený zázrak! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Otlučený zázrak a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Osobní zkušenost, zachycená v řadě příhod a příběhů, obrazů a obrázků, konkrétních postav a postaviček krétské vesnice Myrtos, je také příležitostí k promýšlení souvislostí, ať už formou lyrickou, epickou, esejistickou, nebo prostě mytologickou. A tak se Otlučený zázrak stává pestrou a zábavnou (sebe)reflexí středoevropské (středozemské) zkušenosti v konfrontaci se Středomořím, které tu hraje roli "přechodného" (ale jediného autentického!) paradigmatu, tak odlišného od našeho paradigmatu "trvalého".Být s bohy totiž sice znamená být na tom nejlepším možném místě, ale paradoxně to neznamená být doma, nýbrž být na prázdninách…Mnohdy se jedná o polemiku se zaběhanými názory na minulost i přítomnost evropské civilizace, a především na její duchovní kořeny, a přesto je knížka plná humoru a radosti, otevřená (poměrně) široké čtenářské obci. Je totiž zároveň osobním a osobitým svědectvím o jedné masové turistické destinaci, které nemá s turistickým traktováním světa nic společného. Aniž by turismus explicitně odsuzoval, odhaluje autor (nebo to dělají bohové?) jeho fatální planost. Otlučený zázrak je něčím hlubším: cestou k pramenům. K pramenům civilizace, k pramenům duševního a duchovního života.

NÁZEV SOUBORU: Otlučený zázrak.pdf

AUTOR: Tomáš Vondrovic

ISBN: 97886702841

VELIKOST SOUBORU: 8,82 MB

STÁHNOUT ČÍST

Ohodnoťte recept: Luxusní minirohlíčky-zvané "Zázrak z Olomouce" bystrouska. 30. 9. 2012 17:21:03. Rohlíčky jsou výborné jen se po nich zaprášilo.+bod. Odpovědět. Danca (moderátorka) 3. 8. 2012 13:51:10. Oskeruska: jééé, já jsem si přesně podle tohoto klíče recept uložila do hlavy. Sice s tím olejem to podle receptu ...

Kniha Otlučený zázrak iba za 10,05 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY