Slávne svedectvo mučeníkov

Interdrought2020.com Slávne svedectvo mučeníkov Image
Trávit čas knihou Slávne svedectvo mučeníkov! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Slávne svedectvo mučeníkov a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Predkladaný výber chronologicky zachytáva literárne svedectvá starokresťanského mučeníctva. Najstaršie doklady máme v epistolografii Plinia Mladšieho cisárovi Traianovi. Z kresťanského grécky hovoriaceho prostredia pochádzajú List Rimanom od Ignáca Antiochijského, Umučenie Polykarpa, Aktá Iustina, Umučenie Karpa, Papyla a Agathoniky a List o mučeníkoch vo Vienne a Lugdune, zachovaný v Eusebiových Cirkevných dejinách. Latinské svedectvá uvádzajú Aktá mučeníkov z mesta Scilli. Nasleduje Tertullianovo Povzbudenie mučeníkom, Umučenie sv. Perpetuy a Felicity a ich Aktá, Cyprianov spis O padlých a výber z Listov, Aktá Cypriana, Pseudo-Cyprianova Chvála mučeníctva a Aktá Maximiliana. Eusebiov záznam O palestínskych mučeníkoch hovorí o posledných prenasledovaniach na Východe. Výber sa končí získaním slobody vyznania tzv. Milánskym ediktom zachovaným v Lactantiovom diele Ako zomreli prenasledovatelia. Úplný záver tvorí epigram pápeža Damasa vzdávajúci úctu mučeníkom, ktorý dodnes zdobí Callixtove katakomby v Ríme.

NÁZEV SOUBORU: Slávne svedectvo mučeníkov.pdf

AUTOR: Helena Panczová (editor)

ISBN: 9788071416692

VELIKOST SOUBORU: 3,83 MB

STÁHNOUT ČÍST

Heureka.cz vám poradí, jak vybírat Knihy. Máte vybrané filtry: Dobrá kniha, Teologická fakult, 2011 - 2013

Zdroj: Slávne svedectvo mučeníkov. Výber z najstaršej mučeníckej literatúry, Trnavská univerzita, Teologická fakulta 2009. Akou sumou podporíte POSTOJ vy? Veľká časť našich čitateľov nás pravidelne podporuje. Pridajte sa k nim a pomôžte tvoriť POSTOJ. Ďakujeme!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY