Vady zákonodárného procesu a zákonů v České republice, Německu a Rakousku

Interdrought2020.com Vady zákonodárného procesu a zákonů v České republice, Německu a Rakousku Image
Trávit čas knihou Vady zákonodárného procesu a zákonů v České republice, Německu a Rakousku! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Vady zákonodárného procesu a zákonů v České republice, Německu a Rakousku a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Monografie definuje hlavní problémy a vady zákonodárného procesu a současného stavu zákonů a zjišťuje, co je příčinou dnešního nepřehledného a nesrozumitelného právního řádu v uvedených třech porovnávaných zemích. Autorka pokládá tyto základní otázky:* Jaké zákony má zákonodárce tvořit? V této kapitole jsou představeny jednotlivé formální požadavky kladené na právní řád.* Jak má zákonodárce takové zákony tvořit? Zde jsou popsány jednotlivé povinnosti, které pro zákonodárce dovodil zejména německý Spolkový ústavní soud.* Jak zákonodárce zákony tvoří? V této kapitole jsou představeny jednotlivé pojistky zákonodárného procesu a popsány vady, k nimž v rámci legislativního procesu dochází.* Jaké zákony zákonodárce skutečně tvoří? Kapitola se zabývá problémy současného zákonodárství pramenícími zejména z tzv. záplavy norem.V závěru monografie odpovídá na otázku, v jakém vztahu jsou jednotlivé vady zákonodárného procesu k jednotlivým vadám zákonů, tj. zejména nepřehlednosti a nesrozumitelnosti právního řádu, a zda jsou tyto vady specifické pro český právní řád, či zda Německo a Rakousko čelí v tomto ohledu stejným výzvám.

NÁZEV SOUBORU: Vady zákonodárného procesu a zákonů v České republice, Německu a Rakousku.pdf

AUTOR: Marie Zámečníková

ISBN: 9788075023155

VELIKOST SOUBORU: 10,89 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha Vady zákonodárného procesu a zákonů v České republice, Německu a Rakousku iba za 12,68 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o.

Monografie definuje hlavní problémy a vady zákonodárného procesu a současného stavu zákonů a zjišťuje, co je příčinou dnešního nepřehledného a nesrozumitelného...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY