Vysněný život Ernesta G.

Interdrought2020.com Vysněný život Ernesta G. Image
Hledáte knihu Vysněný život Ernesta G.? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2014 a autorem je Jean-Michel Guenassia? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Hrdinou Vysněného života Ernesta G. je Josef Kaplan, český lékař židovského původu, který v třicátých letech 20. století vystuduje v Paříži, válku a antisemitské běsnění přečká v alžírském vyhnanství a po ukončení bojů se vrací do osvobozeného Československa. Netuší však, že ani zde se svobody příliš nenadechne a že stráví téměř celý život v totalitním režimu. Když v roce 1966 přijme v sanatoriu k léčení jistého jihoamerického revolucionáře, dostoupí jeho absurdní životní dráha vrcholu. Protože se dožívá stých narozenin, zažije i pád železné opony a konečně se může zase podívat do Francie, kde se snaží posbírat střípky svého rodinného života.Podobně jako v Klubu nenapravitelných optimistů, Jean-Michel Guenassia i ve svém druhém románu představuje řadu nezapomenutelných postav (z nichž některé známe již z Klubu). a utkává bohaté předivo přátelských a milostných vztahů. Zevrubně se věnuje otázkám politickým a společenským a obohacující francouzskou optikou nahlíží každodenní život v komunistickém Československu.

NÁZEV SOUBORU: Vysněný život Ernesta G..pdf

AUTOR: Jean-Michel Guenassia

ISBN: 9788025710791

VELIKOST SOUBORU: 2,29 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kupte knihu Vysněný život Ernesta G. (Jean-Michel Guenassia) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.

Kniha: Vysněný život Ernesta G. (Jean-Michel Guenassia). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY