Bankéř první republiky

Interdrought2020.com Bankéř první republiky Image
Trávit čas knihou Bankéř první republiky! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Bankéř první republiky a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Publicista a historik Pavel Kosatík se věnuje životu nejvýznamnějšího českého bankéře. Jaroslav Preiss (1870–1946) byl spolupracovníkem i bankéřem T. G. Masaryka, přátelil se s význačnými osobnostmi tehdejšího Československa. Kromě toho, že patřil mezi nejmocnější muže českého bankovního sektoru, byl i význačným mecenášem a filantropem. Kosatík sleduje životní dráhu vrchního ředitele Živnostenské banky, přezdívaného „žralok od Prašné brány“, který odmítl stát se ministrem, a jemuž po válce komunisté konfiskovali majetek jako nepříteli státu.

NÁZEV SOUBORU: Bankéř první republiky.pdf

AUTOR: Pavel Kosatík

ISBN: 9788020420763

VELIKOST SOUBORU: 2,98 MB

STÁHNOUT ČÍST

Pavel Kosatík, Bankéř první republiky, Mladá fronta, 2010 Arthur Hailey , Bankéři , Beta-Dobrovský, 2013 Karel Kratochvíl , Bankéři , NPL - Nakladatelství politické literatury, 1962

Ve své knize Bankéř první republiky připomíná, že Preiss byl od roku 1904 redaktorem také ve Finančních listech, což byl hospodářský týdeník vydávaný Živnostenskou bankou. Osud jménem Živnobanka. Právě odtud přišla roku 1907 Preissovi nabídka, aby se stal šéfem hypotekárního oddělení Živnostenské banky.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY