Akadémia drakobijcov 20 - Malý obor – veľké problémy

Interdrought2020.com Akadémia drakobijcov 20 - Malý obor – veľké problémy Image
Trávit čas knihou Akadémia drakobijcov 20 - Malý obor – veľké problémy! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Akadémia drakobijcov 20 - Malý obor – veľké problémy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
UPOZORNENIE: Vydavateľ série Akadémia drakobijcov sa rozhodol v súčasnosti nepokračovať vo vydávaní ďalších dielov. Momentálne nemáme informáciu o tom, kedy budú vydané časti od 5 do 20 a či vôbec... Ďakujeme za pochopenie!V lese pri AD sa niečo deje! Wiglaf a jeho kamaráti sa vyberú zachraňovať draka, ktorého sami vychovali, keď našli dračie vajce. Natrafia však na obrovský problém – dievčatko! Lenže to dievčatko je obryňa. Hoci sa autorka Kate McMullanová pri písaní svojej stredovekej fantasy ságy inšpirovala osobitným humorom skupiny britských komikov Monty Python či kultovým seriálom Čierna zmija v hlavnej úlohe s Rowanom Atkinsonom, séria je určená deťom od siedmich rokov, ale s radosťou po nej siahnu aj staršie deti a dospelí. Svojrázny humor je založený najmä na paradoxe, že detský hrdina Wiglaf sa chce stať drakobijcom, ale pritom neznesie pohľad na krv. Wiglaf patrí k dôvtipným sympaťákom, s ktorými sa môžu stotožniť chlapci i dievčatá mladšieho i staršieho školského veku. Kate McMullanová vydala Nového žiaka v roku 1997, v tom istom roku, ako vyšiel prvý diel z pera Joanne K. Rowlingovej. Sériu podobností doplňuje i fakt, že prekladu anglických novotvarov sa ujala s majstrovstvom jej vlastným podobne ako u Pottera Oľga Kralovičová. Navyše v každej knihe tejto série nájde čitateľ v poslednej kapitole slovensko-anglický zrkadlový text na precvičenie svojich jazykových schopností.

NÁZEV SOUBORU: Akadémia drakobijcov 20 - Malý obor – veľké problémy.pdf

AUTOR: Kate McMullan

ISBN: 9788087379615

VELIKOST SOUBORU: 7,75 MB

STÁHNOUT ČÍST

Základná škola s materskou školou, Cádrova 23, Bratislava, mestská časť Nové Mesto

Ak sa nedeje nič zvláštne, tak v priemere natočí okolo 20 až 30 použiteľných záznamov meteorov za noc. Ak však príde silný roj, pokojne ich môže byť aj 200 či 300. Vezmime si asi najznámejšiu Halleyho kométu. Od nej máme garantované v podstate dva veľké a stabilné roje - jeden na jeseň, druhý na jar.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY