Cherubín troubí na kost fanfáru

Interdrought2020.com Cherubín troubí na kost fanfáru Image
Trávit čas knihou Cherubín troubí na kost fanfáru! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Cherubín troubí na kost fanfáru a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
LáskasmrtBůh. Trojúhelník úplnosti a zároveň orné pole poezie. Sbírky Víta Slívy jsou si v mnohém podobné, a přesto v každém z jeho čtrnácti opusů najdeme něco navíc. Zde je to časová žeň. Rozevlátá obraznost ustupuje sevřenějšímu tvaru, v němž je i místo pro zámlky a gnómy. Za prvním slovem z onoho trojúhelníku pociťujeme palčivost, před níž není kam utéct. Druhé slovo si básník stále víc přetváří na časkolik ho ještě mám a proč neubíhá pomaleji? A za třetím se schovává slovo samo, poezie ve svém sebezrcadlení. Sama sobě účelem? Ano i ne. Je to rovněž slovo, kterým někam chci patřit; slovo, jež chce být slyšeno. Sursum corda. Vzhůru srdce. Vzhůru slovo a leť. Však ty už víš ke Komu.

NÁZEV SOUBORU: Cherubín troubí na kost fanfáru.pdf

AUTOR: Vít Slíva

ISBN: 9788072274376

VELIKOST SOUBORU: 6,55 MB

STÁHNOUT ČÍST

Cherubín troubí na kost fanfáru. ... Kniha je výběrem toho nejlepšího, co se na české Google poezii objevilo od března 2013, kdy po vzoru Sampsova Google Poetics vznikla. poezie. UKÁZKA. Google poezie Tomáš Coufal, Tomáš Miklica, Daniel Poláček, Martin Toman.

Právě teď se však připravuje v nakladatelství Druhé město další knížka, nazvaná Cherubín troubí na kost fanfáru. Při příležitosti udělení Ceny města Brna natočila redaktorka Alena Blažejovská s Vítem Slívou rozhovor a také autorské čtení výběru z tohoto nejnovějšího básnického souboru.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY